Brnění a mravenčení prstů

Brnění a mravenčení prstů

Lea  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, prosím o radu. mám už tak měsíc, začalo to náhle, brnění nejdříve v noci v prstech obou ruk a to prvních tří prstu na obou rukách, brnění až úplné mtvění prstů, kdy je rozhýbávám a snažím se oživit a to i v poloze na zádech ruce podél těla, změnou polohy to někdy přejde, jindy ne.Nyní už mě brní zatím teda mírně celé ruce a to kdykoliv během dne, když například dlouho něco v kterékoliv ruce držím třeba tašku, tak prsty jsou ztuhlé a brní a hůř je narovnávám.Moje maminka má rozroušenou sklerozu, mám strach zda by to nemohla být. Děkuji za odpověď.S.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Podle popisu půjde zřejmě o syndrom karpálního tunelu. Roztroušená skleróza se takto rozhodně typicky neprojevuje.
Viz
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX/Syndrom_karp%C3%A1ln%C3%ADho_tunelu

Před odkaz zadejte http://
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
I když máte krátkou anamnezu nejspíše se bude jednat o syndrom karpálního tunelu.Doporučuji objednat se k neurologovi,který vám zhotoví, nebo vás odešle na vyšetření EMG.Toto vyšetření nejspíše prokáže syndrom karpálního tunelu.Pak se objednejte k operaci u Plastického chirurga nebo ortopéda který se zabývá chirurgií ruky.
s pozdravem Dr. Vrbický