Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Co je dysplazie čéšky? - Koleno - operace čéšky - Diskuze

Co je dysplazie čéšky?

Co je dysplazie čéšky?

Sabina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, mám problémy s kolenem, byla jsem na rtg a ten mi ukázal, že mám: Mírně snížený mediální 1/2 kloub. štěrbiny. Dále tam mám Dysplazie čéšky do 1.st. s mírnou lateralizací. Chtěla bych se zeptat, co to znamená, jako lajk tomu právě vůbec nerozumím. Děkuji předem za odpověď Sabina
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, dysplazie je počátek postupné patello femor,. artrosy, nutné kontroly ortopedem rtg kontroly chondro protektiva ev viskosuulementa do kolena Rehabilitace atd. dr kopal
Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Vážený pane doktore, čtu si Vaší odpověď na dysplazii čéšky, ale nerozumím ani slovo. Je to tak odborná terminologie, že se v tom normální smrtelník nemůže vyznat.

Reakce na Petra

Lenka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Mno, píše, že se to bude zhoršovat, kloub bude postupně postižen artrózou, proto se podpůrně berou chondroprotektiva, tedy kloubní výživa, co má vznik atrózy a opotřebení kloubu zmírňovat, injekčně je možné aplikovat tzv. viskosuplementaci, to je promazání kloubu kyselinou hyaluronovou, která může pomoct/ulevit (pojišťovna nehradí). A může pomoci rehabilitace, kterou se posílí potřebné svaly. Čtu též jako laik, ale poučený dysplastickou kyčlí.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí