Operace čéšky a oteklý kotník

Operace čéšky a oteklý kotník

Johanka9  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,jsem po operaci čéšky (čtvrtek 30.8.). Začal mi otíkat kotník a pod kolenem taky ,ortéza (na celou nohu) mě neškrtí,fáč taky neškrtí. Čím to může být způsobeno a jak otok ,,shodit"? Děkuji,Johanka Šlapáková
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
otok Vás v takto brzkém období od operace nemusí nijak zneklidňovat, po operativním zákroku v oblasti kolenního kloubu je výskyt otoku naprosto přirozený. Otok je způsoben nahromaděnou lymfou a vlivem gravitace stéká dolů, tedy pod kolenní kloub a ke kotníku. Je momentálně důležité koleno ledovat, podkládat ho tak, aby při lehu bylo ve výši úrovně Vašeho srdce či hrudníku, aby měla lymfa možnost odtéci směrem vzhůru a nedržela se dole u kotníků. Dále pak je důležitá takzvaná "cévní gymnastika" - tedy cviky které zabraňují stagnaci lymfy a žilní krve dole u kotníků - pokrčování a natahování prstů u nohou, kroužky v kotníku, přitahování a odtahování špiček atd. V pozdější fázi od operace je pro eliminaci otoku velmi vhodná lymfodrenáž, a to ať přístrojová či přímo manuální. Více se o lymfatickém systému a lymfodrénáži dočtete na našich webových stránkách na odkazu: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Přeji velmi brzké uzdravení!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí