Patelofemorální syndrom

Patelofemorální syndrom

Cat  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
je mi 31 let a před 2 měsíci mě náhle začala bolet kolena. Lékař následně diagnostikoval výše uvedný PFS. Mám sedavé zaměstnání, ve volném čase potom funguji jako instruktorka Zumby (kombinace aerobiku a latinskoamerických tanců). Lékař mi řekl, že dynamickému pohybu se vyhýbat nemám. Mě ovšem kolena i po 7 týdenním užívání Proenzi stále bolí a to i v klidovém stavu.Otázka zní, zda se sportu nadále věnovat nebo spíše udělat třeba měsíc pauzu (naprostý klid, příp. plavání, kolo) a pak se pokusit postupně vrátit k zátěži a dynamickým formám pohybu nebo opravdu i přes bolest nadále sportovat?? Předem velice děkuji za odpověď.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, pokud jste takovéto potíže neměla již dříve, pravděpodobně se jedná o přetížení kloubu mezi čéškou a přední plochou stehenní kosti. Tyto obtíže nemusí být způsobeny poškozením chrupavky. Často bývá příčinou pouze špatná biomechanika vlastního pohybu. Jistě by bylo vhodné navštívit odborníka, ideálně ortopeda, eventuelně rehabilitačního lékaře, zaměřit se kromě kolene i zejména na klenby obou nohou. V mnoha případech vyřeší tyto obtíže vhodná obuv s podporou podélné klenby a touto cestou se upraví osa zatížení kolene. Sám bych doporučil velmi kvalitní ortopedické vložky Formthotics, které v ORP Centru upravujeme přímo na míru pacientovi. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP Centrum, Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí