Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Stabilizace čéšky - rekonvalescence - Koleno - operace čéšky - Diskuze

Stabilizace čéšky - rekonvalescence

Stabilizace čéšky - rekonvalescence

paja  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, jmenuji se Pavla a je mi 18 let. Ve dvanácti letech jsem měla úraz na lyžích, kdy jsem si koleno vykloubila a narazila hranou druhé lyže. Tento úraz se nijak neřešil. V patnácti letech mi začalo koleno přeskakovat a bolet. Byla mi diagnostikována chondropatella patellae. Několikrát jsme podstoupila léčbu magnetem a elektroléčbu. Zhruba rok mě koleno téměř netrápilo. Poté se mi 3x stalo, že se mi čéška vychýlila na vnitřní stranu kolene a noha se mi ohla na druhou stranu. Ty první dvě vychýlení čéšky jsem neměla čas řešit, protože se mi to stalo uprostřed hor na tůře, tak jsem to musela nějak rozchodit. Třetí vychýlení čéšky se stalo před dvěma měsíci při chůzi do schodů. Byla mi recidivující diagnostikována dislokace čéšky. Tři týdny jsem měla ortézu od stehna až po kotník a pět týdnů berle, poté jsem podstoupila deset rehabilitací. Dnes mi ortoped na kontrole řekl, že je koleno stále nestabilní a musím podstoupit stabilizaci čéšky. Kvůli mé maturitě z TV se ale operace o nějakou dobu odloží. Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se po operaci budu moci vrátit ke sportu. Jsem totiž aktivní sportovec a ke studiu na VŠ budu potřebovat zápočty z TV..
Děkuji za odpovědi, Pavla.
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, to závisí na druhu operačního výkonu,jiatě min. 6 tý nebudete schopna sportovně fungovat pak bUde vše odvislé od hojeníi a kliniky. D Kopal

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí