Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vymknutá čéška - operace nebo cvičení? - Koleno - operace čéšky - Diskuze

Vymknutá čéška - operace nebo cvičení?

Vymknutá čéška - operace nebo cvičení?

glocklovaa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
již podruhé jsem si vymkla češku (luxace pately), nyní docházím po druhém úrazu stále na ortopedii na prohlídky, mám napsané další rehabilitace, jelikož mi ochably při léčbě svaly kolem kolene a také hlavně stehenní, na ortopedii mi dělali RTG v několika polohách, ortoped mi do správy napsal, že mám tedy vrozeně dyzplazii pately 3. řady, Tak se chci zeptat co to přesně znamená? Mám nohy do X , takže je u mě pravděpodobnost , že mi češka vyletí znovu, ale pan ortoped by tomu zatím chtěl předejít zpevněním a operaci až v krajním případě. I když obávám se toho, že cvičení mi moc nepomůže, jelikož chodím cvičit pravidělně a pomohlo mi to asi jen k tomu, že už mi to koleno vyletělo doma při špatném došlápnutí, poprvé to bylo alespoň při lyžování.

Poraďte co mám dělat

Děkuji!
Celula  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Ahoj, sice ti úplně neporadím, ale podělím se svojí zkušeností.
Momentálně se připravuji na operaci kvůli opakované luxaci.
Mě se "vyklubují" čéšky od dětství (6l) a to obě. Celkem to dělá asi 50 úrazu, což jak víš je opravdu hrozná bolest.
Na doporučení doktora operace oddalována,...prý jestli se to nesrovná samo, několikrát jsem ležela v nemocnici, dop. rehabilitace, celý rok jsem chodila do posilovny 5x v týdnu... a přesně po roce mi vyletělo koleno při skoku do bazénu.
A ano, je to dědičné, ale jenom u holek, tak jsem ve finále ráda, že mám kluka :) a koleno jsem si vyhodila 3 dny po porodu (kdy se porodem uvolní vazy) a to jenom jak píšeš ty, blbým došlápnutím.
Sama za sebe ti poradím operaci., určitě se vyhneš možným dalším úrazům ... Na doporučení doktora jsem čekala několik let a prodělala desítky úrazů, změnila jsem doktora a ten se divil, proč to nemám dávno hotový, protože opakovaná luxace způsobuje artrózu. Takže mám kolínka jak 60ti letá babka a jdu na operaci.
Přeji hodně sil a co nejméně zkušeností s touhle dědičnou patálii.
glocklovaa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj, moc děkuji, ty jo moc si mě nepotěšila a můžu se zeptat kolik ti je let? Mě je 24 a poprvé se mi to stalo v 16letech na lyžích, ale to jsem ani nespadla, spíš špatný pohyb, luplo to a už jsem ležela, od té doby na lyžích mám pořád ortézu, ale jen takovou směšnou co mi dali v 16letech, jen takový návlek, používají to i volejbalistky, takže když s přítelem plánujem miminko tak se mám modlit ať mám kluka, aby to po mě nezdědila holka, právě mám furt dilema, jak říkáš můj doktor upřednosťňuje sport před operací, dnes na rehabilitacích mi sestra říkala, že mám ty vazy kolem kolene volné a jak doktor říkala , že se provádí ta zajišťovací operace, že mi ty vazy naříznou a zkrátí, ale ptala jsem se jestli někdy přichází na rehabilitaci lidi, co mají po operaci a stále jim to vyskakuje, tak prý se to stává, no ale 50x mít luxaci, to bych asi měla strach vůbec vyjít z domu, teď se obávám jen zimy, aby mi to nikde nepodklouzlo. A kdy máš operaci? Budu ráda když se se mnou podělíš o další dojmy. Měj se a držím pějsti! Alča

Reakce na glocklovaa

Celula  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Ahoj,
jojo, přidej si mě, tam to bude lepší..

Zatím ahoj...
Dryada  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím,hlásím se do klubu, taky by mě zajímalo, zda pomohla operace? Myslím pořádnáoperace, žádná release, kterou dělají jako první volbu, ale taky je úplně na nic. Mě kolena vypadávají od mala, ze všech stran slyším jen cvičte, nenechte se operovat...ale jak se žije se strachem z každého došlápnutí, uklouznutí, to ti doktoři ani netuší...Momentálně jsem čtyři měsíce po poslední luxaci a stojí to pořád za houby, koleno je nestabilní a už nevím co dělat...doktor říká, že tou příhodou se nic dalšího už pochroumat nemohlo, tak proč to koleno drží hůř než dřív? Bude se to každou další příhodou zhoršovat nebo co? Už teď se plazím jak babička, takže jsem zoufalá...

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí