Bolesti 6 měsíců po ASK

Bolesti 6 měsíců po ASK

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,
jsem 6 měsíců po ASK levého kolene (první ASK jsem podstoupila vloni). Ze začátku se zdálo být vše o.k. Lékař mi dal výživu ve třech injekcích, brala jsem chondrosulf, ale začala se mi v koleni tvořit voda. Několikrát jsem byla na vytahování náplně, ze začátku mi lékař vstříknul (nevím kolikrát) do kolene kortikoid. Podotýkám, že jsem koleno nezatěžovala žádným sportem, ač jsem již mohla na kolo, atd. Lékař mi při poslední návštěvě sdělil, že již mi nemůže donekonečna dávat kortikoid do kloubu, protože by se mi rozpadl (mám 3.stupeň artrozy). Dohodli jsme se na první, ze 6-ti aplikací ACP. Jenomže - týden jsem byla v termálech v Podhájské, říkala jsem si, že by to mohlo pomoci. Nakoupila jsem si různé mastičky, koleno promazavám, dělám i Priznitzův obklad. Nechce se mi jít na injekce, protože si myslím, že potřeba nejdříve odstranit příčinu (koleno bolí tam, kde před operací vůbec nebolelo a vůbec - řekla bych, že jsem na tom nyní hůř, než před operací. Mam problém do i ze schodů, při chůzi mi škloube nebo píchne v koleni, až se mi podlomí) a teprve pak důsledek. Je mi 46 let, byla jsem zvyklá na kolo, běžky, aerobik, teď nemůžu dělat vůbec nic a dost mě to štve. Děkuji Vám za odpověď.
mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, tedy teď jste mě pěkně vyděsila. Já jsem po artroskopii 5 týdnů . Při artroskopii mi zjistili díru v chrupavce, tam udělal lékař nějaký zásah, navrtal tři dirky, aby začala téct krev a z té krve by si mělo tělo vytvořit bílkovinu, která by měla pomoct k obnově chrupavky. Po výkonu to čtrnáct dní hrozně bolelo, Po první aplikaci ACP se to výrazně zlepšilo, po druhé aplikaci už jsem žádné zlepšení nepociťovala a příští týden mne čeká poslední injekce. Proti Vám je to sice podstatně kratší doba, ale efekt také nic moc, koleno mne bolí víc než před zákrokem a mám pocit, že to již lepší nebude. Koleno se také snažím nezatěžovat, ale u mne je to problém, protože žiji sama s velmi starými rodiči, tak vlastně musím stále fungovat. Mimochodem, v Podhájské bylo hezky, ale žádný účinek termálních vod jsem na sobě nepociťovala. Je mi o dest let víc jak Vám.
Držím Vám palce, ať se to zlepší a musím doufat, že i u mne to bude lepší. Zdraví Mirka
Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,
Vám lékař hned po operaci aplikoval plazmu z Vaší krve? Kolik jste měla aplikací? Mě pan doktor řekl, že jich musím podstoupit 6, aby mi to zabralo..
Potřebuji zjistit příčinu, proč se mi tam ta voda stále dělá a teprve pak může lékař léčit důsledek, jinak budeme stále na stejném místě..
Děkuji Vám za podporu a i já Vám přeji lepší zdravíčko..
Lenka

Reakce na Lenka

mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den Lenko,
ano, aplikoval mi krevní plazmu čtrnáct dnů po operaci, řekl mi, že se to může aplikovat nejdříve za 14 dnů a nejpozději za jeden měsíc po zákroku. Od prvopočátku hovořil o třech aplikacích, dostávám je v rozpětí 14 dnů a v pátek jdu na poslední. 1 injekce 1.100,00 Kč. Přeji vše dobré a ať se přijde na tu příčinu. Mirka

Reakce na mirma13

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,
Mirko u "mého" pana doktora stojí jedna aplikace Kč 3.500,-. I z tohoto důvodu se mi do toho moc nechce, protože máme dvě studující dcery (VŠ+SŠ), tak jistě chápete, že je kam peníze dávat...
Děkuji za mejl a zdravím.
Lenka

Reakce na Lenka

mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
ano, to chápu velice dobře. Pro mě ty tři injekce jsou také jedny alimenty, taky se mi z počátku do toho moc nechtělo, ale potřebuju fungovat. Uvidím, jestli to nebudou vyhozené peníze. Mirka

Reakce na mirma13

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Přeju Vám, aby Vám to pomohlo...Nerozmýšlela bych se s aplikací, pokud by můj pan doktor měl cenu jako Váš pan doktor..Já jednu injekci - Vy tři..To je sakra rozdíl..Nechápu, že se ty ceny tak strašně liší...Jo - chápu..Jen se tak blbě divim :-)
Lenka

Reakce na Lenka

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
1.6 měs po askp a trvající problemy´=nějaký spíš mechanický problem v koleni , nejlépe reartroskopie na pracovišti, kde to umí.
2.injekce krevních derivátů stojí různě, ve Vídni kolem 100E. České ceny jsou poměrně příznivé. Jinak obecně nejde obecně přijímanou metodu, vtší část pracovišť to zatím do svého sormentu nezařadilo a z dobrých důvodů čekají na dlouhodobé výsledky....

Reakce na Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za názor. Jenomže já byla letos na reatroskopii, takže myslíte, že mám podstoupit REreartroskopii?? Dnes 60 ml náplně + kortikoid.. Byla jsem zvyklá sportovat, teď nemůžu nic..Vím, že jsou na tom lidi hůř, než jsem já, ale vážně už nevím na koho nebo kam se obrátit...

Reakce na mirma13

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den Mirko,

můžu se zeptat kde Vám ASK dělali a odkud jste? Napište mi alespoň kraj, pokud to nechcete více specifikovat..
Děkuji.

Reakce na Lenka

mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den Lenko,

jsem z Poděbrad a artroskopii mi dělali v Hradci Králové, nikoliv ve FN, ale v jednodenním stacionáři. Péče ale perfektní.

Reakce na mirma13

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Do Hradce to nemám daleko..Dcera tam studuje na VŠ. V tom jednodenním stacionáři, to je kde? Tam vám tedy aplikovali ACP? Psala jste, že v pátek jdete na poslední - třetí? Co na to říká Vaše kolínko??
Děkuji Vám Mirko a přeji dobrou noc

Reakce na Lenka

Centrum jednodenní chirurgie s.r.o.  |  Basic member  |  Hradec Králové, Pardubice
  • 10 odpovědí
  • 6 Likes
Centrum jednodenní chirurgie Hradec Králové, komplexní léčba pohybového aparátu, tel.: XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Lenka

mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den Lenko,
než jsem se dostala k odpovědi, již Vám přišel kontakt na jednodenní chirurgii přímo od nich. ACP mi aplikují v Městci Králové, kam lékař z Hradce dojíždí. Kolínko se zdá být lepší, ale stejně to stále není to pravé ořechové. Lékař říkal, že budeme moci hodnotit až po půl roce, tak uvidím. Mějte se moc hezky a ať se to podaří rozseknout správným směrem. Zdraví Mirka

Reakce na mirma13

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
I Vám Mirko moc děkuji..

Reakce na mirma13

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Ja jsem odjinud, situaci v HK neznám. Mám na Vás jeden dotaz. Podle čeho posuzujete úroveň Vašeho zdravotnického zařízení?

Reakce na Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Nevím, na kterou z nás dvou je dotaz směrován, ale co se mne týká, jsem u "mého" ortopeda s léčbou (možná to bude znít po tom, co jsem již napsala blbě) spokojená, jen je mi záhadou, z čeho nebo spíš proč se mi ta náplň v koleni tvoří..Věřím, že mi ASK byla provedena dobře. Nechce se mi opět podstupovat případnou operaci a také se mi nechce "vrážet" spoustu peněz do něčeho, kde není zaručen výsledek.. To vám asi nezaručí nikdo...

Reakce na Lenka

janina  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Manžel jich podstoupil 6 nepomohlo vyhozeny peníze
Martin  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Po ASK me to bolí taky mnohem víc je to už měsíc takže po prostudování problematiky - nechodte na zádnou ASK pokud nemáte zřeba uraz, pokud je tam artroza tak ASK ji zhorsi takze ceká nás umelý kloub díky Vám lékaři že nás mrzačíte...jedna z příčin artrozy je i ASK to Mi neřekl nikdo... chce to jen studovat a ptát se...

Reakce na Martin

Milli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Ahoj,teď tady čtu tvuj přispěvek a koukám jak z jara.Ja byla na ASK v prosinci a koleno je čím dál horší a jsem z toho už zoufalá a nevím si s tím rady.Cvičím a snažím se s tím něco dělat ale vše marně.To máme opravdu pěkné vyhlídky.Můžu říci že před operací mě to koleno tak nebolelo jako teď....Asi na tom opravdu něco je ....Milli

Reakce na Milli

limetka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 9 odpovědí
Martin + Milli: Tak tohle mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. ASK naruší kloubní pouzdro a chrupavku. V červenci jsem byla na ASK,
v operačním protokolu, který jsem si posléze vyžádala, protože jsem měla neustále problémy a oni mi tvrdili, že je všechno ok., bylo napsáno, že mám chondropatii II. stupně, kvůli komplikacím jsem musela v srpnu na další ASK a v další zprávě bylo, že už mám chondropatii III. stupně (což je narušení chrupavky). Od té doby mám bolesti takové, že se na nohu ráno sotva postavím, prakticky rok jsem bez berlí nevyšla. A to jsem měla podle MRI "jen" natržený meniskus. Dneska mám zničené celé koleno. Takže je ze mě mrzák ve 36 letech.

Reakce na limetka

Milli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Tak to jsme na tom stejně.Mě je taky 36 a mám zkaženy cely život protože me to strašně omezuje.Mám rada vysoké podpadky ale ty už si nemohu dovolit.Mám zahradu a k záhonum si ani nekleknu protože to prostě nejde.Milli

Reakce na Milli

limetka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 9 odpovědí
Milli, tak u mně nějaké kleky a dřepy vůbec nepřichází v úvahu. Chůze po schodech je taky horor. A o podpadcích si můžu nechat jen zdát. Jsem ráda, že si nazuju tenisky. Doktoři mi taky pořád říkali, že musím posilovat svaly kolem kolena a že musím cvičit a jezdit na rotopedu a po každé takové zátěži to koleno bolí ještě mnohem víc. Na ty jejich "celoplošné" rady už kašlu, cvičím si podle sebe a na rotopedu nejezdím vůbec, protože ten mi dělá ze všeho nejhůř. 2x denně jdu na kratší procházku a večer si protahuju nohy u televize. A jsem ráda, když přežiju den v trochu menší bolesti. Takže ty jejich rady člověk nemůže brát až tak doslova. Před operací mi taky říkali, že ASK je šetrné nahlédnutí do kloubu a jak jsem dopadla :( Kdybys chtěla, můžeš mi písnout na mail a můžeme si vyměňovat zkušenosti a sledovat pokroky :-) silently@post.cz. Petra

Reakce na Milli

hanka3  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 8 odpovědí
Tak jak to tady čtu i muj případ. Na ASK jsem byla v prosinci a koleno mě nebolelo tolik před ASK jako teď.Jít na procházku nepřipadá v uvahu.Jsem pořád na neschopence.Teď jsem změnila doktora,jsem obědnaná na mag.resonaci,tak jen věřím,že jiný lékař mi aspoň troch pomůže.Vědět to nikdy bych na ASK nešla
Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,

po delší odmlce se opět připomínám (viz. mé příspěvky). V září jsem byla u mého ortopeda, protože se mi koleno stále plnilo vodou a bolelo mě na obou stranách. Pan doktor mi vytáhl 60 ml jantaru, aplikoval DEPO 40 + ME1%, doporučil mi klidový režim ( ten mám již od 1.3.2010, kdy jsem podstoupila ASK-jsem absolutně bez sportovních aktivit a pěkně mě to štve :-() a priessnitz. obklady. Dg: Hydrops gen.1.sin Gonartrosis 1.sin. Měla již také podstoupit aplikaci ACP, ale toto jsem odložila (ještěže tak). Po punkci jsem navštívila léčitele, který mi ji jako příčinu tvorby náplně v koleni označil to, že mi ledviny nefungují tak, jak by správně měly a tudíž se mi koleno plní. Začala jsem pít ledvinový čas a každý den jsem si koleno měřila po obvodu a do další návštěvy ortopeda (minulý týden) jsem ten obvod kolene měla stále stejný. Musím říci, že koleno mě bolelo a bolí při chůzi z kopce a ze schodů, ale v jiných místech, než před jarní ASK. Po rovině a do kopce mi to nevadí, koleno normálně skrčím, narovnám - s tímto problém vůbec nemám. K lékaři na kontrolu jsem šla s "čerstvým" rtg snímkem. Dle sdělení lékaře - RTG: snížení lat.kl. štěrbiny, artrosa II-III st a doporučení k další, již tedy reASK v prosinci. Abych byla upřímná - vůbec se mi na tu operaci nechce. Něco mi říká (i vzhledem k tomu, že mi koleno neskoukl ultrazvukem), že to bude stejné jako nyní - tudíž bez efektu. Prosím Vás tedy pane doktore, mohl byste mi poradit, co se dá v mém případě dělat? Pokud bych podstoupila další - letos již druhou ASK, budu muset být opět v neschopnosti a to se mi vzhledem k obtížím v zaměstnání také nechce. Myslíte pane doktore, že lze můj problém řešit jiným, než operativním zákrokem? Děkuji Vám za Váš čas a odpověď.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Vazena pani, pul roku uz je dostatecne dlouha doba k tomu, aby se
kloub uklidnil po artroskopickem zakroku. V pripade, ze tomu tak neni,
je pravdepodobne, ze je stale nejaky duvod pro obcasny otok ci v
krajnim pripade napln - uvnitr kloubu. Tento stav - s nejvetsi
pravdepodobnosti opravdu poskozeni kloubnich ploch je mozne objektivne
zhodnotit skutecne reartoskopii ( 100% diagnostika a moznost osetreni
ve smyslu odtsraneni pripadnych volnych chrupavcitych telisek,
zabrouseni odlupujicich se casti a pod. ) nebo magnet. rezonance ( cca
80% ) diagnostika - bez operace. Ultrazvuk v tomto pripade nema valny
diagnosticky vyznam.

MUDr. Frantisek Picek
XXXXXXXXXXšXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXX
jitulevrtule  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dne 11.4.2012 jsem byla operovaná artroskopicky pro ask gen.l.dx-menisectomia part.men med,shaving chodr.defektu+ohraničení ,shaving časti LCA,po týdnu jsem šla na kontrolu kde mi bylo vyndáno 15ml jantarua bylo mi řečeno že za 3 dny mám už začít chodit bez holý,neustále jsem měla bolesti a tak jsem šla k doktoru dne 25.4 mi opět vyndal pan doktor 20ml jantaru a řekl že jen nohu odlehčovat,bohužel žádná změna pořád bolest v koleni a tak jsem dne 2.5 opět šla na ortopedii kde mi pan doktor jen vyndal 8 ml jantaru a dal prášky na bolest,žádala jsem o nějaké vyšetření že ta bolest je neunosná ale nic jen tramal na bolest,po příchodu domu šílená bolest v koleni jak kdyby mi tam něco scházelo a nemohla koleno ohnout ,pálení at v klidu či při chození,dnes je to den apo návštěvě lékaře a bez holý se nehnu bolest hrozná,tímto bych vás chtěla požádat o radu jak mám postupovat na koho se obrátit,děkuji Laštůvková Jitka
limetka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 9 odpovědí
Dobrý den, i já se připojím se svým problémem. V 7/2012 jsem podstoupila ASK - parc. later. menisectomie, later. realease pately a zabroušení chrupavek, poté jsem měla velké problémy, 6x mi doktor dělal punkci a vždy vytáhl 35 ml krve, nohu jsem měla oteklou celou a nemohla jsem se téměř hnout. O měsíc později jsem musela znovu na re-ASK - výplach koagul. Od té doby mám stále problémy, koleno je oteklé již více než 3/4 roku, sotva chodím, mám hrozné bolesti i v klidu, v koleni mi hlasitě praská, nemohu se na něj spolehnout, neudělám dřep, nohu mám znatelně hubenější, bez pomoci rukou se neobejdu. V 3/2012 mi lékař diagnostikoval Sudeckův syndrom a Wiberg III. Ale stejně mám pocit, že ty bolesti jsou spíše způsobené mechanickým poškozením uvnitř kolene než tím Sudeckem. Má někdo podobné problémy? Co s tím, mám podstoupit další ASK? Je mi 36 let, to je trochu brzy na takové problémy. A to jsem ještě před rokem normálně sportovala :-( Budu ráda, pokud se mi někdo ozve na mail: silently@post.cz.

Reakce na limetka

limetka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 9 odpovědí
Oprava: První ASK byla v 7/2011, druhá v 8/2011.

Reakce na limetka

hanka3  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 8 odpovědí
ahoj
kde jsi byla na ASK? Já v Táboře a mám obdobné problémy.Po ASK je muj stav horší než před. Na operaci jsem byla začátkem prosince 2011 a stále ještě marodím,protože nejsem chopná vydržet na noze stát,nebo chodit.Zatím ahoj H

Reakce na hanka3

limetka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 9 odpovědí
Ahoj Hanko, písni mi prosím raději na mail. Díky Petra

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí