Kdy po zranění artroskopie kolene?

Kdy po zranění artroskopie kolene?

Marek  |  návštěvník  |  Praha
kdy nejpozdeji by se mela provest po zraneni? mam mirnou blokadu, otekle koleno. Na artroskopii se dostanu cca 3-4 tydny po zraneni. Nejprve se odlozila, protoze se stav vyrazne zlepsil nicmene ted se bolest a otok vraci..
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
s otokem kolenního kloubu by měl kolenní kloub být odlehčen chůzí s pomocí francouzských holí. Pokud v kolenním kloubu byl nitrokloubní krevní výron s revizí by se nemělo otálet. Odložení artroskopické revize snižuje šanci k ev. případné reparaci prasklého menisku. Najděte si pracoviště, kde mají dřívější termíny k přijetí.
prim. Moster, Revmacentrum
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den,
zablokované koleno je jasnou indikací k rychlé artroskopii.
doc Paša
nexik  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den , už déle jak rok se věnuji Parkouru (ne ten s koni) tělo dostává zabrat , při mém treninku kdy jsem se pokoušel o dvojité salto dopředu s dopadem na tvrdou zem jsem špatně došlápl a v kolenu se ozvala velká bolest, následující 2 dny byla bolest nesnesitelná ale poté ustoupila, byl jsem na vyšetření kde mi řekli, že jsem si nejspíš poranil vnitřní meniskus a že mám 3-4 týdny nechat nohu v klidu bez velké zátěže, čas plynul a bolest již nebyla cítit ale dnes, když jsem byl plavat tak při stylu "prsa" se bolest znova ozývala, proto Vás žádám o názor zda jít na ASK a nebo dát ještě pár dní respektive týdnu pohov. Díky
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Nepíšete, jak dlouho jste od úrazu, což je velmi podstatný údaj. Nicméně selským rozumem. POkud to není jednoznačné, zda k operaci či ne, dá se postupovat tak, že se počká cca 4-6 týdnů a pak se koleno zatíží. Pokud jsou potíže při a po zátěži, idea askp vyšetření je velmi reálná.
Jinak ale sportovci spíš preferují aktivní přístup, protože askp je relativně velmi neriziková- pak askp časně, ošetřit hned co jde a dál v každém případě doléčit ne podle ideí, ale podle znalosti reálného stavu.
hanka3  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den.5.1.2011 jsem byla na ASK kelene,pri které mi zjistili problém s miniskem.Operační DG:M2330-Laesio MM genus l.dx.zadní roh.Operatér mi říkal,že mi odstranili caa 1/3 minisku. Po operaci koleno bez vypotku,ale mám pořád citlivou vnitřní stranu kolene a bolí i na omak a při došlapu mě bolí celé koleno.Při chuzi jako např.nvštěva lékaře caa 200metů mě bolí celá noha.Bolest vystřeluje do lýtka a stehna.Při chůzi(belhání) mám pocit netabylního kelena.Je takováto situace po ASK normální??? Na rehabilitaci mi sestřička že se jí to nelíbí.Že podle ní by tam ta bolest byt neměla.Dnes jsem byla na kontrole na ortopedii u operatera,když jsem mu řikala,že bolest přetrvává,krčil rameny.Předepsal mi iněkci...roztok elastoviskozní splasin 1 SHOT.....že zusí to.PROSÍM o Váš názor zda je takovéto hojení normální,nebo jetli mám hledat pomoc jinde.MOC Vám Děkuji
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
koleno po askp reaguje u každého trochu jinak, myslím si, že na váš stav hodně chodíte (bez berlí). Každopádně odlehčit, chodit co nejméně (nebo o berlích s odlehčením), koleno ledovat a nepřestávat cvičit hybnost,,,,, s injekcemi bych já osobně počkal, až koleno přestane bolet, ale je to věc názoru. Trošku klidu a trpělivosti a mělo by to být dobré... doufám a přeji.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

hanka3  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 8 odpovědí
dobrý den Moc děkuji za odpověď.Ale spletla jsem datum,na operaci jsem byla 5.12.2011 ne 5.1.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, pro zmírnění bolesti a otoku doporučuji přístrojovou nebo manuální lymfodrenáž. Frekvence se doporučuje 2-3x v týdnu po dobu otoku kolene. Pro instabilitu kolene je vhodné cvičení na labilních plochá, posturomedu apod.

S pozdravem Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí