Přetrvávající bolest kolene při zátěži

Přetrvávající bolest kolene při zátěži

Jarmila  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Asi před měsícem můj syn při chůzi ze schodů špatně došlápl, křuplo mu v koleni a od té doby u něj přetrvává v koleně bolest. Byl vyšetřen na chirurgi: koleno bez otoku, bez výpotku, pap. mírná citl.med. postran. vazu, zásuvky i menisk man.negat. RTG:bez traumat.změn na skeletu, Ter.: burrow, krytí na 4dny poté mazat 3xdenně Voltaren gelem. Bolest sice ustoupila, ale při ohnutí kolene přetrvává bolestivé napětí. Synovi je 16let a aktivně hraje fotbal. Chirurg nám doporučil kontrolu na ortoped.ambulanci, bude muset podstoupit laparoskopii. Při běžné chůzi potíže nemá ale při zátěži (tělocvik a fotbal) ano.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Vážená paní Jarmilo,
místně podávané gely budou mít pramalý účinek na nitrokloubní poranění. Bolestivé ohnutí svědčí buď pro zánět nitrokloubní membrány, nitrokloubní tekutinu, nebo poruchu struktur tzv. měkkého kolena (chrupavka, menisky, vazy). Doporuščené ortopedické vyšetření vč. ultrazvukového vyšetření je plně na místě, dle aktuálního stavu bude doporučeno buď konzervativní léčení či artroskopické vyšetření kloubu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Romanna2  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den.,
asi rok mám potíže s kolenem. Závodně běhám.Koleno bolí při zátěži, především při dopadu (používaná ortéza nepomáha) a poslední dobou i při běžné chůzi. Spolu s bolestmi před rokem začala i přecitlivělost kolene na teplo. Jestliže je koleno vystaveno teplu:voda, pára, slunce..,mohu jej ohnout jen částečně a to s obtížemi. Je nutná návštěva ort.ambulance,nebo postačí koleno chvíli nezatěžovat?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
To Romanna2
V každém případě radím v brzké době navštívit odborného lékaře ortopéda ke zjištění skutečného stavu. Jaro je za dveřmi a ztráta každého dne by byla škoda. Samoléčení může vést ke zhoršení stavu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
vavrosa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Asi tři týdny mi jakoby lupalo v koleni,když jsem vstávala z podřepu.Bylo to nebolestivé jen nepříjemné.Potom v koleni křuplo více a od té doby koleno bolí.Druhý den jakoby nateklé uvnitř nešlo ohnout přes nějaký tlak.???
Byla jsem u ortopeda tam nevím jak to popsat masáž břicha??? Stlačování určitých bodů
.Zní to divně,ale po odchodu z ordinace jsem koleno ohla téměř normálně a při chůzi mě téměř nebolelo.Doktor řekl že mě to samo povolí asi po 14dnech.Ale koleno se vrátilo do stejného stavu jako bylo.Špatně se mi ohýbá a při chůzi pobolívá takže pajdám:-)
Děkuji
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Doporučuji navštívit ortopeda zaměřeného a praktikujícího artroskopie ve větším počtu ročně.
Praktikující šamani Vám nepomůžou.
ivi  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
V říjnu 2011 jsem si při nácviku sebeobrany poškodila koleno, kreré oteklo a měla jsem problémy s chůzí. Žádný výpotek v koleni nebyl.Na rentgenovém snímku bylo zřetelné snížení vnitřní kloubní štěrbiny v oblasti pravého kolenního kloubu a začínající artróza.Pak jsem byla jsem po týdnu doporučena k ortopedovi, který mi do kolene aplikoval korticoidy a předepdal Oramellox. Týden jsem byla bez obtíží, pak začalo koleno opět bolet. Ortopedem mi po 4 týdech byla doporučena rehabilitace plaváním a na rotopedu. Při chůzi mě koleno nebolí, ale mám problémy hlavně po zátěži, kdy mi koleno i mírně oteče a pak pobolívá i v klidu.Oproti druhém kolenu mám posit ztuhlosti.Při ohýhání v něm trochu ,,křupe´´. Sportuji-kolo, lyže a v práci jsem stále na nohou.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zřejmě nejlépe bude do kolena "se podívat" artroskopicky, co je příčina, zda porucha měkkých tkání kolena, či již artróza.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí