Bursitida

Bursitida

1evazraje
Dobrý den,pane doktore, prosím, mohl byste mi poradit? Již 3x jsem byla na punkci, voda v koleně se tvoří stále, nyní ještě víc než dřív. Lékař chce odstranit váček-bursu, kde se tvoří víc tekutiny. Tekutinu k vyšetření neposlal. Dá se zjistit, co tvorbu tekutiny způsobuje? Je nějaké jiné řešení než operace, netvoří se tekutina znovu i po odstranění váčku (prý se časem vytvoří nový)? Jsem 2 měsíce po operaci št. žlázy pro uzly a tyreotoxikózu, nechci si nechat v tak krátké době operovat zase koleno. Koleno vpředu mám vystouplé dopředu, větší, kulaté, jakoby tam bylo vejce. Zatím mě moc nebolí, ale spatně se mi vstává, musím se podepřít, a špatně se mi chodí do schodů. Je mi 50 let, jsem celkem štíhlá, lyžuji, bruslím, jezdím na kole (vše jen rekreačně). Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hezký den. Eva Pažoutová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Vážená paní, "voda v koleně" je reakce kloubu na určitý patologický nitrokloubní stav. Může jít o celou řadu příčin, z nichž nejčastější je porucha menisku, chrupavek, ale i degenerativní kloubní onemocnění - osteoartróza. Protože ve svém dotazu nespecifikujete, která burza v koleně je navrhována k resekci, nelze více detailně na Váš dotaz odpovědět.
Zdraví prim. MUDr. René Moster, CSc., Revmacentrum
1evazraje
Dobrý večer, pane doktore, děkuji Vám za odpověď. Nevěděla jsem, že v koleni je burz více, ve zprávě je napsáno: opět větší náplň prepatellární bursy vpravo, koleno přiměř. konfigurace i hybnosti, prosáklá a naplněná prepatellární bursa. DG: bursitis praepatellaris dx gonarthrosis dx.incipiens... punkce P kolene, resp. prepatellární bursy v LA - získáno 6 ml serosní tekutiny, instilace malého množství Mesocainu. Pokud by toto stačilo a mohl byste mi ještě odpovědět, byla bych Vám velice vděčná. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. Pažoutová
1evazraje
Dobrý večer, pane doktore, děkuji Vám za odpověď. Nevěděla jsem, že v koleni je burz více, ve zprávě je napsáno: opět větší náplň prepatellární bursy vpravo, koleno přiměř. konfigurace i hybnosti, prosáklá a naplněná prepatellární bursa. DG: bursitis praepatellaris dx gonarthrosis dx.incipiens... punkce P kolene, resp. prepatellární bursy v LA - získáno 6 ml serosní tekutiny, instilace malého množství Mesocainu. Pokud by toto stačilo a mohl byste mi ještě odpovědět, byla bych Vám velice vděčná. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. Pažoutová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Praepatelární burza je tíhový výáček na čéškou. S kolenním kloubem nesouvisí. Zpravidla lze vyléčit konzervativně bez nutnosti operace. Operují se burzy, které mají velký objem tekutiny nebo burzy s chronickým hnisavým zánětem. Vzhledem k tomu, že Vámi popisovaný objem je pouze 6 ml serózní tekutiny, volil bych raději ještě konzervativní postup. Pokud není kontraindikace, lze do burzy dát malé množství silně protizánětlivé látky - kortisonoidu. Záleží ovšem na na Vašem lékaři.
Zdraví prim. MUDr. René Moster, CSc., Revmacentrum
1evazraje
Moc děkuji, pane doktore, dnes jsem byla na úrazové amb. na punkci (cit. ze zpr. - poměrně výrazná náplň b.p., fluktuace, bez známek zánětu, punkce 15 ml odbarveného hematomu,medikace: Flamexin tbl. 20x20 ml, užívat týden 1 tabl. Můj ortoped vidí jediné řešení v odstranění váčku. Tak nevím, jestli je operace nutná nebo ne. S pozdravem Pažoutová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Nerad bych kolegům zasahoval do léčby. Zkusilajste navrhnout aplikaci kortisonoidu? Op. řešení bych volil až pokud všechny konzervativní metody nebudou účinné.
prim. MUDr. R. Moster, CSc., Revmacentrum
1evazraje
Pane primáři, děkuji, zkusím to navrhnout po 8.8., až se vrátí můj ortoped z dovolené. Dnes jsem byla na punkci u jiného lékaře, v nemocnici v Ml.Boleslavi. Dnes po punkci mi nohu zavázali a koupila jsem si elastickou bandáž, kterou si nechám pro jistotu i v noci. Dnes se mě lékař ptal, jestli mi ortoped dával kortikoid, ale nevěděla jsem, tak říkal, že by mi ho mohl dát ortoped asi za těch 10 dní, až k němu půjdu po jeho dovolené. Je nějaký konkrétní lék pro tento účel(jsem po operaci št. žlázy a léčím se s vyš. tlakem)? Ortoped mluví o operaci skoro od začátku, již při druhé návštěvě mě chtěl na operaci objednávat. Také bych chtěla vyzkoušet nejprve vše ostatní, stejně jako píšete Vy. Velice děkuji za Vaše rady. Pažoutová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
OK, je to přesně shodné, co jsem Vám již sdělil v min. odpovědích. Já ve své praxi preferuji preparát Diprophos.Přeji brzké uzdravení.
prim. MUDr. R. Moster, CSc., Revmacentrum
1evazraje
Děkuji, pane primáři, a omlouvám se, že Vás stále obtěžuji, mám to stále stažené, ale koleno už mám zase měkké, sice ne tolik jako včera, ale na to, že to je za jeden den, to je dost. Na operaci nechci, celkovou narkózu jsem měla v květnu, epidurálu se bojím a nevím, zda by to šlo v lokálním umrtvení? Ortoped říká, že na to už to je dost velké, prosáklé. Navíc mám domluvené lázně po operaci ŠŽ na konec září, tak vůbec nevím, co dělat. S pozdravem a díky Pažoutová S pozdravem
eviz  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý večer mám jeden dotaz ke konci listopadu mě byla odstraněna bursa z kolena,která vznikla po uraze na lyžích a voda z kolena byla před tím vytahováma asi 5x ovšm můj problém je,že po operaci se tvoří voda v barvě moči neustále,zánět neprokázán,léčba byla zatím provedena drenem s podtlakovou nádobkou,dren s průplachy dezinfekce každý den,samozřejmě ortéza,ale bohužel už dnes padlo slovo reoperace prosí o radu jakou koliv sos děkuji
1evazraje  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, také jsem byla na operaci-odstranění tíhového váčku v říjnu (předtím asi 6x punkce, vždy víc a víc tekutiny), ale od té doby mám pokoj, celý váček byl vyříznut. Kde se vám hromadí ta voda, když váček vyoperovali?
eviz  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
je to stejné jako před operací zase se udělal váček a voda se plní a plní a ...
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Vážená paní,
vzhledem k tomu, jak uvádíte, že chodíte denně na převazy s proplachy a densinfekcí s drenáží burzy, se jedná s vysokou pravděpodobností o bakteriální infekci. Neuvádíte, zda bylo řešeno odběrem vzorku sekretu k mikrobiologickému vyšetření a zda je nasazena současně celková léčba.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
eviz  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Hurá po vyndání všech drenů se voda přestala tvořit a koleno je jak má být
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Tak gratuluji k úspěšné operaci a přeji ať již koleno nebolí.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Honza  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den jsem po operaci bursitis ale ne kolene ale ramene chci se jenom zeptat na jednu otazku z ceho presne vznika bursitis??Nebot kazdy z lekaru mel jiny nazor chci se vas zeptat z ceho vznika a proc se tvori Dekuji az odpoved

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí