Čeká mě další ASK?

Čeká mě další ASK?

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,

po delší odmlce se opět připomínám (viz. mé příspěvky z 18/09/2010 - 6 měsíců po ASK). V září jsem byla u mého ortopeda, protože se mi koleno stále plnilo vodou a bolelo mě na obou stranách. Pan doktor mi vytáhl 60 ml jantaru, aplikoval DEPO 40 + ME1%, doporučil mi klidový režim ( ten mám již od 1.3.2010, kdy jsem podstoupila ASK-jsem absolutně bez sportovních aktivit a pěkně mě to štve :-() a priessnitz. obklady. Dg: Hydrops gen.1.sin Gonartrosis 1.sin. Měla již také podstoupit aplikaci ACP, ale toto jsem odložila (ještěže tak). Po punkci jsem navštívila léčitele, který mi ji jako příčinu tvorby náplně v koleni označil to, že mi ledviny nefungují tak, jak by správně měly a tudíž se mi koleno plní. Začala jsem pít ledvinový čas a každý den jsem si koleno měřila po obvodu a do další návštěvy ortopeda (minulý týden) jsem ten obvod kolene měla stále stejný. Musím říci, že koleno mě bolelo a bolí při chůzi z kopce a ze schodů, ale v jiných místech, než před jarní ASK. Po rovině a do kopce mi to nevadí, koleno normálně skrčím, narovnám - s tímto problém vůbec nemám. K lékaři na kontrolu jsem šla s "čerstvým" rtg snímkem. Dle sdělení lékaře - RTG: snížení lat.kl. štěrbiny, artrosa II-III st a doporučení k další, již tedy reASK v prosinci. Abych byla upřímná - vůbec se mi na tu operaci nechce. Něco mi říká (i vzhledem k tomu, že mi koleno neskoukl ultrazvukem), že to bude stejné jako nyní - tudíž bez efektu. Prosím Vás tedy pane doktore, mohl byste mi poradit, co se dá v mém případě dělat? Pokud bych podstoupila další - letos již druhou ASK, budu muset být opět v neschopnosti a to se mi vzhledem k obtížím v zaměstnání také nechce. Myslíte pane doktore, že lze můj problém řešit jiným, než operativním zákrokem? Děkuji Vám za Váš čas a odpověď.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Kdo ví?
Pokusím se nastolit několik otázek. Opravdu si myslíte, že vám může pomoci léčitel ledvinovýn čajem? Pokud ano, pokračujte, pokud ne, hledejte ortopeda, kterému věříte.
Co musí posoudit a co já nevím- Váš věk, Vaše pracovní a pohybové aktivity, původní stav vašeho kolena, proč bylo operováno a co bylo reálně uděláno, současný stav Vašeho kolena, Klinický nález.....
Co není třeba- UZ nic neřeší, opakované injekce kortikoidu je Vážný problém
Co bych dělal já? - podstatou dořešení Vaší situace je zjistit, co je příčinou Vašich výpotků a bolestí. Mám dojem že marodujete půl roku a víc, to po úspěšně vyřešeném problému v koleni nebývá. Pokud není jiný důvod k výpotkům (například celkové onemocnění, revmatoidní artritida a několik dalších možností, které se dají vyšetřit a vyloučit), jde patrně o nějaký nedořešený mechanický problém v koleni- defekt chrupavek, odtržená část menisku atp. To se dá ale opravdu dořešit jen operačně- askp. Nevím a nezajímá mne, kdo Vás operoval, také neznám artroskopisty ve Vašem kraji. Ten, kdo to dělal, již jeden pokus měl a výsledek můžete posoudit sama, zdá se špatný.Taky ale může být třeba Vaši nespoluprací...?, nebo jak jsem psal celkovým onemocněním..... Fakt je , že i svatý by byl po půl roce poněkud nervozní a netrpělivý a ch´těl by buď situaci dořešit nebo alespoň vědět, co se děje a jak to půjde dál. Pokud to nevíte, hledejte na tyto otázky odpovědi tam, kde Vám je dají.
Hodně štěstí
Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý večer,

tušila jsem, že s léčitelstvím nejspíše "narazím", ale nechce se mi nechat se proto jen tak odbýt.. Všichni věříme - každý ovšem něčemu jinému, ale teď už vážně..
Je mi 46 let, jsem úředník, tudíž mám sedavé zaměstnání. Ve volném čase kolo, plavání, v zimě běžky. S těmito aktivitami jsem začala docela dost pozdě - před 5 lety. Původní stav mého kolena byl:
RTG: přiměř. nález na skeletu
ON: koleno bez obsahu, citlivost zevně, prosáknutí měkkých tkání, manévry na lat. ME pozit, na CHMP +-, vazy pevné
SONO: léze zev. ME L kolena
Dop. vhodná reASK gen.1.sin
Po operaci: Dg: Laesio men.lat.gen.1.ssin,CHMLPT gr III
Prov: v celk. anest vyšetření kolena, ASK- parc.lat. ME, shaving ME+CHMLPT
Současný stav mého kolena: viz můj dotaz ze 17/10/2010.
Na neschopence jsem byla dva měsíce. V této době jsem chodila na rhb, která mi bůhví jak nepomohla.. Kromě kolena jsem zdravá jako rybka. Mého ortopeda si vážím, operoval mojí dceru, která závodně cvičila fitness step aerobik a musím říci, že je díky němu v pořádku (v jejích necelých 19-ti letech to byla již třetí ASK v pořadí). Nevím, co myslíte pod pojmem - nespolupráce. Co mi pan doktor "dovolil" dělat, jsem dělala (rotoped, kolo po rovině). Nevím, co se mi v tom koleni přihodilo, že bolí jinde, než před operací.. Četla jsem o léčbě rázovou vlnou. Jaký máte na toto názor?
Pokud mi ještě budete chtít odpovědět na můj příspěvek, budu ráda. Pokud ne, nedá se nic dělat.. I přesto Vám děkuji a přeji příjemný zbytek dnešního dne.

Reakce na Lenka

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Já měl dojem , že už jsem Vám odpověděl plně, jak se dá na základě informací po drátě odpovědět.
1.Proti léčitelům mám 2 věci. -Jednak naprosto nijak neručí za výsledek své práce,ani za "zapinkané" katastrofy, vše je i forenzně na úrovni "jedna babka povídala" a přitom se staví do pozice znalců, lidi jim to baští
- Nikdo ani neručí za úroveň jejich dovedností, oni už vůbec ne. Můžete se třeba zítra prohlásit za léčitele a otevřít si krámek, pokud zblbnete dost lidí, dá se na tom slušně vydělat....Uvažujte o tom.
Koleno Vám neopuchalo ne pro báječný ledvinový čaj, ale pravděpodobně pro injekci kortikoidu do kolena, tento je depotní a má i mnohatýdení účinek. Opakované četné injekce kortikoidu jsou ale cesta do záhuby.
Pokračování

Reakce na Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Pokračování
Pokud máte v koleni artrosu II až III st je to na Váš věk celkem katastrofická zpráva hlavně z hlediska dalších dnů a let. Přitom to naprosto neodpovídá zvyklé rychlosti vývoje této nemoci, za půl roku změna z vpodstatě normálního kolene na artrosu téměř III st je fakt hodně atypická. Něco tu nesedí.
Taky nesedí to, že jste byla operována a stav před operací je dle Vás horší než před- to se sice občas může stát, ale musí být jasno proč. Vám to jasno moc není, možná Vašim lékařům ano, ale to já fakt nevím.
Výsledky u sportovců jsou většinou dosti dobré a dosáhnout dobrého výsledku u sportovce bývá někdy hodně jednodušší, než u běžného pacienta. Jsou to motivovańí lidé, většinou s nižším prahem bolesti, zvyklí pravidelně cvičit a jsou mladí, tj dobré hojivé tendence. Lékař dobrý pro sportovce jistě může být dobrý i pro běžné pacienty a naopak, na druhou stranu tyto dvě katagorie někdy vyžadují rozdílné postupy.
Váš problém podle mě je to, že nechcete reagovat na zjevná fakta a ´když tak hledáte nějaké třetí cesty- internet, poradu kamarádů, léčitele. Je to Vaše volba a myslím , že jsem se k tomu už vyjádřil víc než dostatečně.

Reakce na Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov

Lenka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 18 odpovědí
Vážený pane doktore,

pokud ke svým pacientům přistupujete ve stejném duchu jako se vyjadřujete k dotazům lidí, kteří využívají jak Vy výše popisujete - třetí cesty - internetu - tak je mi těch lidiček, kteří u Vás hledají pomoc, vážně moc líto...
A ještě jednou se velice omlouvám za to, že jsem právě Vás obtěžovala svými dotazy...

Přeji příjemný večer..

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí