Chybějící vnitřní meniskus

Chybějící vnitřní meniskus

salesh  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem po artroskopii kolene, při které mi byl odstraněn utržený vnitřní meniskus. Zároveň mi byl diagnostikován také téměř nefunkční přední křížový vaz po starším zranění. Vaz prý zřejmě přirostl, nicméně mi byla do budoucna doporučena jeho plastika. Chtěl bych se zeptat, jak rychle začít rehabilitovat, čeho především se, co se hybnosti kolene snažit dosáhnout a také jaké jsou do budoucna vyhlídky na celkovou funkčnost kolene. Lze ještě s takto poškozeným kloubem sportovat s použitím čtyřbodové ortézy (lyžování). A také jak rychlá je standardní rekonvalescence po takovém úrazu. Díky
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
z osobního hlediska nejsem zastáncem plastiky LCA u běžné populace, ale je to vždy na základě vyšetření. Rehabilitovat se ve vašem stavu dá začít ihned. Především je vhodné dosáhnout ideálního postavení kolene vůči kyčli a kotníku tzv. centraci, svalové síle . . .. Vyhlídky se vždy váží na kvalitní terapii, v mé sportovní praxi jsou pacienti navraceni do svých vrcholových aktivit bez obtíží.Pokud bude koleno s vlastním LCA vazem (PKV) tak není užití 4bodové ortézy nutné. V tomto případě stačí svalovina a centrované postavení kolene.
S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí