Diagnóza M2322

Diagnóza M2322

wiwian  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, 21.5.2009 jsem podstoupila sešití menisku,přiutržení došlo k blokaci nohy. Nohu dodnes plně nenatáhnu a byla jsem objednána na 31.8.2009 na další operaci,diagnoza M2322. prosím Vás o vysvětlení co tato diagnóza přesně znamená a zda je nutná i plastika předního křížového vazu(o které mě lékař informoval), pokud nesportuji a kromě bolesti na vnitřní straně kolene nemám žádné jiné problémy. Mockrát děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
dg. M2322 znamená poranění zadního rohu vnitřního menisku způsobena starým poraněním. O poranění předního zkříženého vazu tato diagnóza nehovoří. Bližší informace o stavu Vašeho kolenního kloubu Vám sdělí Váš operatér. Neváhejte se jej na všechno zeptat.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
nova  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám také v lékařské zprávě uvedenou diagnózu M2322. Letos jsem spadla na lyžích a následně byla po dvou měsích operována Diagnóza M2322 zmanená ,že poraněný meniskus jsem měla ještě dřív než po letošním úrazu. Do letoška jsem něměla žádné potíže. Děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
dg.M2322 se používá běžně u zjištěného nálezu poškození menisku. Po 2 měsících po úrazu již nelze bezpečně určit, zda jde o čerstvé poranění menisku či o starší nález. Pro léčbu a další osud kolenního kloubu to nemá žádný význam, význam to má jen pro případné odškodnění pro komerční pojišťovny.
V tom rozhoduje zápis operatéra v operačním nálezu.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí