Návrat k fotbalu po operaci

Návrat k fotbalu po operaci

chali  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den ,pane doktore, chtel bych se vas zeptat, jsem po operaci leveho kolene, zevni meniskus kompletne odstranen, dale pak nasledovala plastika predniho krizoveho vazu. Hral sem fotbal cca 1 x tydne a 1x v roce turnaj. Budu se moci k tomu sportu vratit s pouzitim vhodne ortezy? Pokud ne, jak sporty by jste mi doporucil, abych eliminoval vznik a artrozy. Je mi 27 let.
Predem dekuji za odpoved.

S pozdravem Martin
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zevní meniskus je důležitou strukturou pro kolenní kloub. Jeho úplné odstranění je nepříznivé pro kloubní chrupavku a je predispozicí pro vznik artrózy. Stejně tak i plastika zkříženého vazu. S ortézou jistě hrát můžete. Jistě ale čím více a intenzivněji budete zatěžovat Váš kolenní kloub, tím rychleji se opotřebí. Záleží to jen a jen na Vás. Uvažujte, co bude ve vašich 50-60 letech...
chali  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,a jaky sport by jste mi pripadne doporucil?
Dekuji
bruno  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Mohu Vás poprosit o radu? Po úraze při fotbale mi byla provedena artroskopie pravého kolene na podezření poškození vnitřního menisku. Po provedení ASK mám ve zprávě uvedenu diagnózu: osteochondrosis condyl. med.fem. l.dx.cum fractura chondr.sulci fem..dx.Muhr l
Mohu se prosím zeptat co to znamená,a jaké budu mít případné následky, když budu nadále hrát fotbal a zda je možná případná léčba.
Mám 45 let a rád bych hrál fotbal i nadále.
Moc děkuji za odpověd´.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí