Obnova menisku po operaci?

Obnova menisku po operaci?

Zbyněk80  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, mám několikrát operovaný meniskus a chci se zeptat, zda se meniskus obnovuje nebo ne:? A pokud ano, za jak dlouho a jestli mohu nedměrnou zátěží tuto obnovu nějak negativně ovlivňovat. Děkuji za odpověď. Zbyněk K.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Částečně obnovuje, záleží na více faktorech, nicméně regenerát je stejně funkčně méněcenný nebo bezcenný.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je známa určitá regenerace menisku po jeho částečném odstranění. Po opakovaných operacích soudím, že z menisku již asi už moc nezůstalo.
Regeneraci menisku mohou pozitivně ovlivnit růstové faktury z krevních destiček vlastní krevní plazmy (metoda ACP či PRP), nebo lépe kmenové buňky.
Nadměrná zátěž samozřejmě může negativně ovlivnit nejen případnou regeneraci menisků, ale zejména kloubní chrupavky.
prim. Moster, Revmacentrum
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den, meniskus sám o sobě nedoroste. u mladého pacienta při příznivých podmínkách může vzniknout jizva, které se někdy říká regenerát. Její funkčnost je minimální. Při klinických potížích a po pečlivém vyšetření lze meniskus transplantovat. To má ale svá přísná pravidla. Výsledky jsou však velmi příznivé.
doc Paša
standa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den chci se zeptat když se podstoupí artroskopie kolena a odstraní se z něj něco třeba roztřepená šlacha a kou sek menisku tak už to koleno nikdy nebude v pořádku?
před 2,5 rokem sem při fotbale strašně píchlo zezadu v koleni měl sem tam krev a výpotek operaci sem odmítl asi chyba,na MR nic nezjistili,
mne ale pořád zezadu stahuje svalstvo ted to mažu muže to být třeba jen nějak přetažené nebo revmatické? nebo pčasím.operace se bojím že by to bylo nadosmrti zkažene a přišel bych o práci posunovače.fotbal ani jiné sporty už nedělám ze strachu je mi 41 let

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí