Rekonvalescence po ASK

Rekonvalescence po ASK

ája  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,zhruba před 4 týdny jsem podstoupila artroskopickou operaci kolena. Při této operaci mi byly obroušený nárůstky na chrupavce, byla mi zjištěna ruptura předního křížového vazu, který však byl již přirostlý a dále mi byla zjištěna chybějící chrupavka v rozsahu 2x2 cm na stehení kosti. Při operaci mi byly zasekány do kosti otvory s tím, že pod krví se může vytvořit nová chrupavka. Bylo mi ale řečeno, že mám nohu 4 týdny odlehčovat o berlích, aby nedošlo pří chůzi k vytlačování krve z kolena. Můj ošetřující lékař mi ale 4 týdny doporučil na nohu vůbec nestoupat, pak ji zatěžovat do váhy 30kg. Po 6 týdnech mám jít k němu na kontrolu a bylo mi řečeno, že mi začne píchat do kolena 5 injekcí Hyalganu, jednu týdně. Ještě v době, kdy mi budou aplikovány tyto injekce prý mám nohu odlehčovat a používat berle. Tato doba rekonvalescence s berlemi mi přijde dlouhá oproti tomu, co mi bylo řečeno při operaci. V současné době je koleno nebolestivé, ohyb již zcela normální(4 týdny od operace). Prosím o Váš názor na dobu používání berlí a odlehčování kolena při chůzi ? Komu mám věřit, operatérům nebo ošetřujícímu lékaři? Děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po ošetření defektní chrupavky s návrtem do kosti je opravdu vhodná minimání zátěž kloubu, aby chrupavka nebyla poškozena. K urychlení hojení možno do kloubu ještě aplikovat aktivovanou krevní plazmu růstovými faktory z krevních destiček či kmenové buňky.
prim. Moster, Revmacentrum
Eva  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,v pondělí 21.5.jsem podstoupila ošetření chrupavky středně poškozené.Byla jsem v celkové narkoze.Ráda bych věděla,zda mohu na sluníčko,jestli mám zakrývat koleno.Dostala jsem francouzské hole na odlehčení.Mám tedy koleno pokud možno nezatěžovat nebo nevadí i častější chůze a odlehčení? Děkuji Eva

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí