Opakovaně výpotek po operaci kolene

Opakovaně výpotek po operaci kolene

dave222  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

je mi 20 let a při fotbale na podzim 10.11.2008 jsem byl faulován tím způsobem, že hráč (192cm/100kg)dopadl jeho kolenem na vnitrni stranu mého. Druhý den jsem musel s bolestmi a otokem na ortopedickou ambulanci kde konstatovaly že jde asi o postranní vazy. Dostal jsem ortezu na 14 dní sundavat jsem ji mohl jen na hygienu. Pote jsem mel s kolenem porad problemy pokazde mi v nem nejak kruplo a zase to oteklo tak jsem zase dostal ortezu az po nejakem case kdyz uz jsem opravdu musel doktora prinutit aby me poslal na ASK me koleno operovaly 10.4.2009 s touto dg.:M232 Laesio men. med. gen.l.dx., chondropathia med.kondylu femuru stp. distenzi PZV s AM nestabil. lehkeho stupne. Je to měsíc a koleno mám stále oteklé sice moc nebolí ale kdyz ortoped vytahne vypotek do 3 hodin je zpet. Ptám se jestli je to normalni a take jestli i mesic po OP ma cenu zacit uzivat Wobenzym ted uzivam condrosulf 800. Dekuji za kazdou radu.

s pozdravem David Vamvakas
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,Davide,
jak po operaci chondropatie a poškození menisku byla ordinována zátěž tvého kolenního kloubu? Resp. kdy jsi začal koleno zatěžovat? Byla ordinována chůze o berlích ?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
dave222  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
hned druhý den po OP jsem mohl jít domů berle jsem nedostal a doktor říkal že mohu koleno zatěžovat. Ale nutno podotknout, že to nebyl operatér ale doktor ktery mel zrovna sluzbu. Operatera uz jsem nidky nevidel. Myslite, ze jsem mohl koleno znovu poskodit ?

dekuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
To odpovídá...některá pracoviště mají neosobní přístup k pacientovi, jak uvádíte :-(
Vaše koleno po operaci je podrážděné, proto otéká. Doporučuji operovanou končetinu odlehčit chůzí s pomocí francouzských holí až do uklidnění. Doporučuji rovněž navštívit Vašeho operatéra - má povinost doléčit pooperační stav a dále vést pooperační postup do úplného zklidnění stavu! Enzymatická terapie, kterou uvádíte je pouze podpůrnou léčbou.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí