Silné bolesti kolene a žádný nález

Silné bolesti kolene a žádný nález

Zohan  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,

mám dva roky silné bolesti vnitřní strany kolene( seděl jsem 10 min stylem noha přes nohu a poté se to objevilo) - provedena artroskopie s výsledkem - koleno bez viditelných problémů ( bylo jen odstraněno hoffovo těleso a plika s podezřením na skřípnutí v kloubu) - před operací byla magnetická rezonance, kde jsou viditelné něco jako degenerativní změny v oblasti vnitřního menisku - ten byl ale při artroskopii důkladně ze všech stran vyšetřen a byl vyhodnocen jako bezproblémový( i jeho okolí).
Operatér nade mnou kroutí hlavou - jeho teorie je, že problém může být uvnitř menisku a proto není vidět - tvrdí, že to ale není moc reálné, protože meniskus je tvrdý( při operaci na něj byla tlačeno nástroji) - celkově je jeho závěr takový, že není možnost jak mi pomoci ( jedině resekce menisku - to ale považuje za krátkodobé řešení kvůli artroze) + druhá teorie je poškozený nerv - to ale uvedl jen sekundárně.
můj dotaz - je mi 34 let - je opravdu případná degenerativní změna uvnitř menisku neřešitelná a budu tedy mít stále takové bolesti?
P.S.( koleno bolí po zátěži a po ohnutí stylem do dřepu) - bolesti jsou velmi silné - uklidní se až cca za dva dny, ale stále se to opakuje ( nesportuji, jen dělám krátké pěší trasy - víc to nezvládne)
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
ve Vašem věku a při Vámi uváděných potížích bych volil změnu lékaře. Opakované celkové klinické a ultrazvukové vyšetření na pracovišti, které se problematikou kolenního kloubu rutinně zabývá by mělo přinést řešení Vašeho dlouhodobého problému. Proces uvnitř menisku, který by vyvolával Vaše potíže je vysoce nepravděpodobný.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí