Poškozená chrupavka

Poškozená chrupavka

dawe111  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
ahoj po artroskopii mi byla zjištěna poškozená chrupavka a to tak, že mí už prý dřela kost o kost.Proto mi lékař navrtal do kosti nějaké díry s tím,že by mi mohla snad vyrůst nová chrupavka.Pokud nevyroste nezbývá než si nechat udělat TEP.Chci sportovat(tenis)jaké mám vyhlídky? Jsou ještě jiné možnosti? Dá se nějak podpořit, aby ta chrupavka ještě vyrostla? Jaké máte prosím s takovým zákrokem zkušenosti?
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Chybí podstastné údaje- věk, rozsah poškození (velikost defektu) a jeho umístění. Všechny tyto udaje jsou velmi podstatné, dál taky morálně volní vlastnosti, odolnost na bolest atd....
Jinak chrupavka tam jistě vyroste, ale podstatně jiná, než tam má být, měkkčí, míň odolná. Někde to vadí míň , někde víc.... Vpodstatě stejně budete asi muset přez kolo a plavání začít zatěžovat (po zhojení) a ono se ukáže, co to snense.
dawe111  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
je mi 39 a ten rrozsah poškození nevím úplně přesně,ale asi dost.Pry tam z toho visely kusy,které musel odstranit.Jinak celý život jsem hrál fotbal a hodně dlouho vrcholově tak to bude asi z toho.Jde mi hlavně o to,jestli si zahraju ještě tenis?S kolem a jinou rahabkou počítám.Neumím si představit,že nebudu sportovat.Mám to jak drogu. Každopádně díky moc za odpověď

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí