Poškozená chrupavka

Poškozená chrupavka

Kristýnka86  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
přibližně před měsícem jsem Vám psala, že mám stále s kolenem potíže (před rokem a něco, mi přišívaly vazy a koleno po námaze či v klidu stále otéká a bolí), na Vaše doporučení jsem si došla na ortopedii a bylo mi řečeno, že mám poškozenou chrupavku, lékař mi napsal 10x LTV se zaměření na senzomotoriku a dostala jsem přípravek "DONA" s tím, že mám přijít za tři měsíce na kontrolu a rozhodne se o další artroskopii. Chci se zeptat na Váš názor

S pozdravem Kristýna
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
Vámi uváděný preparát pro ochranu chrupavky je všeobacně užívaný preparát, podporuje všechny chrupavky v těle. Ovšem je nutno zcela konkrétně revitalizovat přímo kolenní kloub. V tomto je jedinná možnost aplikace růstových faktorů z krevních destiček ve vlastní krevní plazmě - ACP.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Simona  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

jsem 3. den po ASK kolene z důvodu blokády po úrazu. Diagnoza je:
chondromalatia condyli lat. gen. 1. sin. gr. II.
chondromalatia plateau tib. me. et. lat. gen. 1. sin. gr. I.
rupt. pliceae infrapatellaris gen. 1. sin.
Protože podané informace od lékařů byly velmi strohé, můžete mi prosím blíže objasnit dg? Jak moc jsou moje chrupavky poškozené? A jak moc si můžu dovolit koleno nyní po zákroku zatěžovat? Je mi 31 let.

Předem děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
chrupavky jsou dle nálezu stručně řečeno rozměklé a tím méně odolné k otěru.
Po uklidnění kolena po operaci lze normálně zatěžovat a o chrupavky dlouhodobě pečovat dle doporučení Vašeho lékaře.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí