Zátěž po operaci kolene

Zátěž po operaci kolene

Gabi
Gabi  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dobrý den,
mám 14 dnů po artroskopii kolene, kdy mi bylo odstraněno část menisku, nerovnosti začištěny. Chtěla bych vědět, jak dlouho musím koleno šetřit, nebo je možné za měsíc lyžovat s ortézou? Dosud jsem s ní lyžovala i jezdila na bruslích, protože mé koleno bylo po úrazu několik let nestabilní- jednalo se o vymknutí kolena. Mohu již absolvovat několikakilometrové pěší tůry na nerovném terénu a když ne, kdy po operaci je to bezpečné.
Operátoři jsou na odpovědi skoupí a mimochodem, operatér i propouštějící ortopéd mají zcela odlišné názory. Děkuji Gábina 46 let, věk prý také hraje roli.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
opravdu jsou na rehabilitaci po artroskopii zcela odlišné názory. Jedni dovolují chodit s plnou zátěží hned, i bez berlí a lépe je možná po té pacienta nevidět.
Naše škola prosazuje ochranu chrupavky. Při artroskopii se musí koleno vypláchnout, odstraní se nitrokloubní maz, který vyživuje chrupavku kloubní. Nitrokloubní výstelka, která produkuje tuto kloubní výživu je po operaci rovněž podrážděna. Biologická rovnováha a dokonalá výživa kloubní chrupavky vznikne nejdříve za 3-5 týdnů. Proto do této doby doporučujeme chůzi s pomocí francouzských holí s limitovanou (cca 50%) zátěží. Jak tedy - co nejdříve aktivně sportovat nebo lépe uvažovat o dalším osudu kloubu ?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
alienka03  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.,ráda bych se zeptala na názor..,16,7. jsem byla na artroskopii kolene skrze prasklý meniskus. V papírech z nemocnice mám napsané tři týdny bez nášlapu, co chodím na kontroly do ambulance ortopedie, mudr mi dovolil cca po 1,5týdnu nášlap 50proc. a ted necelé 3týdny mám zkusit odhodid berle, a pokud mi to nebude dělat potíže, můžu chodit normálně..Samozřejmě neklekat, nedřepat, neběhat a pod.. Ujistil mě že vše je v pořádku, že si už ublížit nemůžu...Ráda bych znala názor ještě někoho jiného..děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud kolenní kloub nebolí, neotéká, je doporučení Vašeho ortopéda korektní.
prim. Moster, Revmacentrum
Mike  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem po operaci kolene ( artroskopie). Stalo se to při fotbale. V koleni jsem měl úlomky a naprasknuté menisky + natržený křížový vaz. Ted jsem po operaci ,už chodím bez berlí je tomu asi 14 dní po. Mám 18 let a jsem sportovně založen.....proto bych chtěl ,aby nebyly žádné problémy do budoucna s kolenem,abych mohl plně zatěžovat koleno...to mě vedlo k nápadu zakoupení nějáké kloubní výživy..prosil bych o doporučení...děkuji

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí