Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Délka operace LCA - Koleno - plastika předního zkříženého vazu - Diskuze

Délka operace LCA

Délka operace LCA

Alex  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak dlouho trvá plastika předního zkříženého vazu? Děkuji
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, vlastní operace trvá cca kolem 60 minut. Celková délka je však delší, protože přípravy na složitější technické operace si vyžadují i delší přípravu instrumentářek a koordinaci celého operačního týmu včetně anesteziologa. V případě, že v koleni se ošetřují i další struktury jako je meniskus či chrupavka nebo odstranění zbytku předchozího vazu, časová náročnost se prodlužuje o 10-15 min.
Alex  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď a mám ještě pár otázek....Jak často dochází k trombóze u pacientů? A jak je to s napnutím nohy? Slyšela jsem,že 10% pacientů nohu již nikdy nenarovná. Budu moct po propuštění z nemocnice hned chodit o berlích na delší procházky?

Reakce na Alex

MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, riziko trombozy jistě je, důsledný operater však své pacienty zajistí injekcemi na "ředění krve" (Clexane, Fraxiparine...) Doporučená doba užívání hematologickou společností je 7-10 dní. Většina pacientů aplikaci zvládne bezproblémově.
Omezení pohybu do natažení souvisí s technikou operace - těsnější poměry v koleni, přílišné napětí vazu či atypický průběh vrtání kanálů. I v tomto případě většinou během roku dojde k uvolnění či pacientovi nedělá potíže. Pokud však trvá výrazné omezení do natažení s kulháním či bolestí, vyžaduje si stav další operaci - artroskopické uvolnění srůstů či částečné odstranění provedené plastiky.
Po propuštění z nemocnice, pacienti jsou samostatně chodící o berlích, možnost došlapu si určí operater. Obecně delší procházky v průběhu prvních 2 týdnů se nedoporučují, protože povrchní část rány se teprve zaceluje a svěšení končetiny přináší větší otok, tvorbu výpotku v koleni, překrvení se zhoršením bolesti, hrozí vyšší riziko infekce a samozřejmě tím pádem i tromboza.

Reakce na MUDr. Jaroslav Laštůvka

Alex  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Mockrát děkuji za informace. Mě čeká 1.9. nástup do nemocnice a 2.9. operace předního zkříženého vazu. Mám z toho docela obavy.Operatér mi řekl,že nášlap nebude moci být 6 týdnů. Jsem silnější postavy a i ortézu jsem si musela nechat udělat na míru. Je riziko trombozy u silných pacientů vyšší? A ještě otázka.....Je možnost po vyléčení opět začít bruslit??? I když jsem silnější postavy,tak jsem zvyklá pracovat se psy a tudíž s nimi i bruslit. Ortoped mi řekl,že brusle v žádném případě nedoporučuje,ale nejsem si jistá kvůli čemu. Když budu mít sportovní ortézu,tak by se bruslit dalo???
Mockrát děkuji za informace a přeji hezký den.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí