Fotbal po plastice vazu

Fotbal po plastice vazu

rossi  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 12 odpovědí
Před třemi roky jsem si přetrhl vaz v koleni, byl jsem na altroskopii a teď mi bylo doporučeno jít na plastiku. Jelikož jsem aktivní fotbalista, potřeboval bych vědět jak asi dlouho bych nemohl hrát fotbal po té operaci. díky za odpověď
convex  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den 12. září 2011 jsem podstoupil operaci křižového vazu..jsem 18ctiletý fotbalista a chtel bych v březnu nastoupit..koleno stále bolí při propnutí a plném dřepu..bojím se jestli s tím neco nemám špatně..nebo jestli to je že to svalstvo ještě není tak namakané jak má být..a jestli je možné při denním tréninku to dát do kupy do března ? a hrát v plné zátěži fotbal ?
Honza  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 19 odpovědí
Cau,
je mi už 25, ale jinak celkem podobna situace. Na podzim 2010 sem podstoupil plastiku ACL, poctive sem rehabilitoval v konzervativnim rezimu a az cca v kvetnu sem zacal poradne hrat. Do te doby jen obcas a v pomalejsim tempu. Na konci mesice sem si plastiku utrhl (reruptura) kdyz mi podjela noha na umely trave. Takze pro tebe mam 2 sice velice lajcky rady, ale vim, o cem mluvim a na 100% procent se jich po replastice budu drzet-
1. NEUSPECHEJ TO! Nezen se do soutezniho tempa tak brzo. Pockej na navou sezonu, do ktere naskocis v plne sile! (Doposilovat hmotu neni tak slozity, ale vybusnost na spirnt i na strely/centry budes dostavat na puvodni uroven delsi dobu)

2. At uz pujdes hrat hned nebo az po prazdninach, tak si aspon porid kvalitni 4bodovou ortezu, ta by mela s nejvetsi pravdepodobnosti zabranit opetovnymu pretrzeni. Treba za rok ju muzes odlozit.

Jo a trva to dlouho, nez udelas uplnej drep nebo si kleknes, to je celkem normalni, ale to bych radeji nechal na doktory, mam jen zkusenost vlastni a par kluku z okoli..
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, regeneraci tkání pomůže velice dobře přístrojová nebo manuální lymfodrenáž (vhodná i následně po každém tréninku). Pro urychlení nástupu do tréninku zvažte i terapii rázovou vlnou. Naši sportovně aktivní klienti si ji velice chválí. Vaše rehabilitace by měla obsahovat i cvičení na neurofyziologickém podkladě plus stimulaci svalů zajišťující centraci kloubů a páteře.

S pozdravem Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

martasvob  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 21 odpovědí
Dobrý den,
vznáším , myslím po třetí ten samý dotaz. Jsem po ASK pravého kolene, kdy mi chirurg musel odstranit už jen zbytky předního křížového vazu a oznámil mi, že je nutná plastika. Od ASK a tedy odstranění zbytků vazů uplynůl měsíc. Chtěla bych jen vědět zda je nutná plasika nebo se jde bez ní obejít? nevím nejsem lékář,slyším dokola, že pokud naposiluji vše kol. kolena tak nemusím, ale pokud to bude chabé tak ano. Mám za sebou rehabilitaci,ale stále mám oteklé koleno a nikdo mi neumí říct zda ano nebo. Chtěla bych slyšet obecné věci, co se dějí po takovém zákroku a po rehab. Jo zrovna dnes mám 34 narozeniny a zabývám se kolenem.asi depka :) děkuji za odpověď

Reakce na martasvob

prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den,
každý. kdo si poraní cokoli, musí počítat s tím, že tělo bude nějak reagovat. Pokud je koleno oteklé, je třeba specifikovat proč. Nestabilitza? dráždění v kloubu? poškození menisků. chrupavek či kosti pod chrupavkou? ne zcela adekvátní reakce těla? vazivovatění (fibroza) v kloubu?
A na základě správné diagnostiky doporučit optimální postup. Nic není zcela jednoznačně tzv. nalinkované. jsou doporučené postupy pouze obecně, pro tzv většinou pacientů. ale to neplatí pro všechny, každý je jiný, nikdo nereaguje stejně. tedy - je-li problém. nutno vyšetřit a optimálně postupovat dle daného stavu. Věřím. že pak se stav upraví. pokud ne. pak se nechte vyšetřit u jiného lékaře...
doc Paša

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí