Odborník na plastiku MCL

Odborník na plastiku MCL

LLN  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Před dvaceti lety mi v Rakousku diagnostikovali těžce poškozený boční vaz kolene MCL a chtěli mne operovat pokud budu mít problémy. Po dvou měsících jsem z Rakouska bohužel odešel. Postupně se mi kolena zhoršovala v těžkou nestabilitu, už mám tři plastiky křížových vazů, ale v ČR lékaři diagnózu rakouských kolegů nechtějí slyšet. Až před rokem jsem se dozvěděl, že je to nevděčná operace, kterou nikdo nechce dělat a že je u nás v republice asi jenom pět lékařů, kteří ji vykonávají. Dle mého laického názoru bude po operaci MCL problém s meniskem, který se může na druhé straně kolene vyvalit (nebo bude bolet), bude-li vaz moc přitažený, nebo operace stav nezlepší, bude-li po operaci vaz moc volný. Můžete mi prosím doporučit lékaře, který je odborník na plastiky MCL? S každým krokem cítím, jak mi koleno na boku klape (ač křížový vazy drží) a rád bych situaci řešil, než skončím jako kandidát na endoprotézu kolene. Děkuji. Nešpor
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
to je nějaký divný, co píšete. Protože pokud jsou ostatní vazy v koleni v pořádku a nejde o nějaké jiné problémy třeba s poruchou osy po rozsáhlejších zlomeninách, pak ty ostatní vazy víceméně nahrazují fci MCL. Pak je další zvláštnost.. MCL přímo a těsně souvisí s med meniskem... při drobnějším postižení MCL může být meniskus v pořádku, při podstatné devastaci to postihne většinou i med meniskus a zkřížený vaz... tak nevím... nějaké info není dobře.
Solidní ortoped je schopen v tom informačním hokeji udělat jasno.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
a pak, 20 let Vám nechyběl a teď Vám chybí? To bude nějaký jiný problém... třeba mediální artrosa... nebo kombinace problémů
LLN  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
A děkuji za Vaše odpovědi.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí