Pevnost vazu po plastice

Pevnost vazu po plastice

Hradecny123  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, jsem 8 měsíců po plastice předního křížového vazu. Včera jsem přelézal zídku a nějak jsem zapomněl přemýšlet a seskočil z ní, jak jsem míval ve zvyku. Jednalo se asi o metrovou výšku. V koleni pekelně zabolelo, ale pak se zdálo vše v pořádku, jen mě koleno trochu pobolívá a je trochu ztuhlejší, než obvykle. Slyšel jsem, že pevnost vazu po plastice již nikdy nebude úplná a já bych se nyní chtěl zeptat, jak bych poznal případné poškození nového vazu (natržení, utržení apod.) a do jaké míry je vaz vlastně spolehlivý. Byly by příznaky poškození podobné, jako o přetržení pravého vazu? Za Vaši odpověď Vám předem moc děkuji. Hradečný
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Dobře naimplantovaný přední zkřížený vaz má 9-12 měsíců od operace prakticky plnou pevnost původního. Pokud se toho "dožije". Nejde o skokovou změnu, ale postupné narůstání pevnosti od zhruba 6tého měsíce.
Pak se může a nemusí poškodit stejně jako "normální" zkřížený vaz. Příznaky jsou podobné, tedy jako obvykle u kolen ne vždy úplně jednoznačně detekovatelné.
Co se stalo vám, těžko říct, pokud máte pochybnosti, nechte se vyšetřit nejlépe ortopedem, který Vás operoval a doléčoval po operaci.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí