Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Plastika LCA? - Koleno - plastika předního zkříženého vazu - Diskuze

Plastika LCA?

Plastika LCA?

Klara  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,
Je mi 15 let a aktivně hraji hazenou. Prave pri ni mi vyskočilo koleno. Pri došlapu trochu bolelo ale chodit jsem mohla. V noci hodne nateklo, nemohla jsem došlápnout na zem a pichalo me v něm pri každém pohybu a nemohla jsem spat. Dalsi den v pořádku jen malá bolest. Šla jsem k doktorovi na rentgen kde nic nenašel a dal mi velkou ortezu s tim ze mam natažene oba postranní vazy. Po 14ti dnech kontrola. Pan doktor mi rekl ze se začíná tvořit voda a objednal me na magnetickou rezonanci. Koleno občas bolelo ale chodit jsem mohla. Ohýbání šlo těžce max do pravého úhlu. Na magnetické rezonanci zjistili natrzeny mediální vaz, fissura zadního rohu vnějšího menisku a subtotalni ruptura LCA. Jsem objednána k sportovnímu ortopedovi. Ma otazka zní je koleno na plastiku nebo ne? Předpokládám ze ano protoze chci dále aktivně sportovat. Slyšela jsem ze meniskus se dela artroskopii takze to znamena ze bych šla na dvě operace? Plastiku i artroskopii nebo pouze plastiku?
Dekuju za odpoved
Bažu  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Milá Klárko,
zda je koleno tak porušené, že je nutná plastika křížového vazu musíš nechat posoudit tvého lékaře, ale operace se neboj. Byla jsem také a sice nejdříve na artroskopii, kde mi brali kus natržených menisků i poškozených vazů a brousili chrupavku. To bylo provedeno ambulantně ( nástup ráno, pak operace a v poledne domů ). Druhá operace a sice plastika předního křížového vazu byla provedena dva měsíce po té.
Byla provedena také artroskopicky, ale v nemocnici jsem si poležela tři dny. Následně proběhla rehabilitace a postupná rekonvalescence u mne cca. jeden rok ( ovšem v té době mi bylo 47 let ). Dnes mi je o rok víc a vše se pomalu dostává do normálu. Ty jsi velmi mladá vše proběhne rychleji :-).
Měj se hezky a držím palce.
Hanka
Klara  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se ještě zeptala, jaké máte po operacích jizvy?
Děkuji
Klára

Reakce na Klara

Bažu  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Vzhledem k k tomu, že obě operace proběhly artroskopicky mám dvě malinkaté jizvičky po obou stranách kolene. Dnes po roce a půl skoro neviditelné :-)

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí