Plastika LCA - štěp od dárce

Plastika LCA - štěp od dárce

Masa  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám po plastice LCA v levém koleni a bohužel mne to samé čeká i v koleni pravém. Jelikož si vzpomínám na pooperační bolesti při 1. zákroku, zvažuji nechat si voperovat štěp od dárce. Máte s tím někdo zkušenost?
Jaká jsou hlavní rizika? Po jak dlouhé době a jak se pozná, zda se dárcovský štěp uchytil? A co by pak znamenalo, že se dárcovský štěp neuchytil? Předem moc děkuji za informace.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
rizika využití štěpu od mrtvých dárců jsou, za předpokladu dodržení všech platných předpisů, naprosto minimální. Pravděpodobnost, že se dárcovský štěp neuchytí, je velmi malá. Pozná se to během prvních třech měsíců. Provádění těchto operací je ve většině případech vyhrazeno pouze velkým pracovištím, které mají přímou spolupráci s akreditovanými kostními bankami. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP Centrum, Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX
Masa  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
díky za informaci. Již jsem se rozhodl pro štěp vlastní. Bylo mi to všemi doporučováno. Pokud prý můžu, je vždy lepší si nechat dát vlastní.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí