Pooperační problémy pro plastice křížového vazu

Pooperační problémy pro plastice křížového vazu

michal  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, začátkem listopadu loňského roku jsem si přetrhl při běhu LCA kterou ortoped léčil konzervativně, v únoru jiný ortoped řekl že vaz je stále prasklý a musím na artroskopii. Na ASK mi byl vaz odstraněn. 3.9. jsem byl na plastice, vše proběhlo v pořádku, chrupavky byli prý OK, nyní mam po rehab. ale nemohu koleno stále 100% zatížit, flexi i extenzi mam dobrou. Při zatížení mam v koleni veliký tlak a bolest, která jde až dolů do lýtky, která mi brání chodit bez fr. holí. Občas se mi koleno "zablokuje" a nejde ohnout. Také tlak v oblasti kolene je velmi citlivý (např. masáž jizvy a okolí) a aby toho nebylo málo na vnější straně mám koleno necitlivé (jako umrtvené). Jsem z toho již neštastný, můžete mi prosím někdo poradit co by to mohlo být. Děkuji
matýsek  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 4 odpovědí
matýsek
visitor
RE: Pooperační problémy
Dobrý den, nevím jestli Vám moje reakce pomůže, ale jsem také po plastice LCA (6.10.2010) a některé potíže, co uvádíte mám také. Např.: v okolí jizvy je to dost citlivé až bolestivé a vnější část kolena a oblast pod češkou mám jako umrtvenou. Řekli mi, že je to normální a časem to zmizí. To s tím zablokováním kolena sice nemám, ale četla jsem, že to také není úplně neobvyklé a ustoupí to. Jinak zatěžovat koleno po 2 měsících na 100%, to Vám nedoporučí žádný ortoped. Vím, nejsem lékař, ale myslím, že to chce trpělivost a nic zbytečně nepřehánět. Držím nám palce.
michal  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, začátkem listopadu loňského roku jsem si přetrhl při běhu LCA kterou ortoped léčil konzervativně, v únoru jiný ortoped řekl že vaz je stále prasklý a musím na artroskopii. Na ASK mi byl vaz odstraněn. 3.9. jsem byl na plastice, vše proběhlo v pořádku, chrupavky byli prý OK, nyní mam po rehab. ale nemohu koleno stále 100% zatížit, flexi i extenzi mam dobrou. Při zatížení mam v koleni veliký tlak a bolest, která jde až dolů do lýtky, která mi brání chodit bez fr. holí. Občas se mi koleno "zablokuje" a nejde ohnout. Také tlak v oblasti kolene je velmi citlivý (např. masáž jizvy a okolí) a aby toho nebylo málo na vnější straně mám koleno necitlivé (jako umrtvené). Co mám dělat? Děkuji všem.
Nel  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem pět dní po operaci předního křížového vazu. Na úplném začátku vypadalo vše v pořádku a třetí den po operaci se mi již podařilo ohnout koleno do cca 80 stupňů. Od pátku ale koleno začalo více bolet a ohnout se téměř nedá. Navíc jsem zjistila že mě více než koleno bolí holeň (až do poloviny). Jakmile vstanu, krev se mi nahrne do nohy, bolest je opravdu nepříjemná a neodeznívá. Nevím jestli to není normální pooperační stav a proto chci zkusit nejprve tuto cestu, než se rozjedu zpět do nemocnice. Podle diskuzí tady na fóru, jsem pochopila, že by to teoreticky mohla být nějaká krevní sraženina. Od prvního dne po operaci si každý den píchám Clexane 4000. Díky za odpověď
rossi  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 12 odpovědí
Měl jsem to taky je to asi normální. Po pár dnech mi to odeznělo.

Reakce na rossi

Nel  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Díky za odpověď. Nakonec jsem radši jela do nemocnice, ale naštěstí je vše v pořádku. Doktor mi vysvětlil, že je normální že holeň kvůli obrovskému hematomu prostě bolí a zřejmě jsem to jen přehnala se cvičením. Dnes jsem úplně v klidu a vše je lepší.

Reakce na rossi

mysho  |  návštěvník  |  Nitra
  • 1 odpovědí
ja to pocitujem tiez...hned ked sa postavim z postele taky tlak pod kolenom, ze sa to neda vydrzat. Ako dlho to asi bude take? Musim ist tahat krv?

Reakce na mysho

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 11 odpovědí
je to v pořádku,jsem 5měsícu po plastice a ještě to cítim v te holenní kosti ale nebolí to už,jen to je nepříjemny pocit jak to pořád tuhne,při cvičeni se to rozcvičí ale pak je to zase tuhe,při změně počasí mě více trápí bolest na vnitřní straně kolena,to je dost nepříjemné.
anonym  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj, já mám po plastice 5 dní, úterý. První dva dny po operaci uplně super, nebolelo, žádná krev nenatýkala do kolene, až jsem z toho nechápal, protože je to moje už druhá plastika. V úterý operace, ve čtvrtek jsem byl doma. V pátek jsem dostal teploty(37,7. 38,6 byla nejvíc), začala se ta krev nalévat, strašná bolest... a hlavně mám nateklé lýtko a na holeni velký zánět.Zmáčknu prstem na holeň a tam se udělá důlek a pomalu se vyplňuje.Také si píchám Clexane.Po první operaci jsem totiž dostal zánět žil, ale až při první rehabilitaci.Snad jsem pomohl.
Katty  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Před 4 roky jsem podstoupila plastiku křižového vazu.Poslední dobou mám pořád nějaké potíže.Sport musím provozovat jen s ortézou.Dělala mě problém i kamenitá cesta ale poslední dobou i rovná cesta,schody atd.. při menším vychýlení chůze mě v koleni rupne a příšerně to bolí. Když delší dobu sedím tak koleno nemůžu úplně narovnat a bolí.Chtěla bych poradit jestli je to normální nebo s tím mám něco dělat? Prosím poraďte mi.Prosím Vás mohly by jste mi odpověď přeposlat na e-mail - katkatrenzova@seznam.cz Děkuji Trenzová
lightbright  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím Vás moc o radu.
Jsem velmi aktivní sportovec a koncem zimy jsem si poranil levé koleno při lyžování, diagnóza přetržený přední křížový vaz a natržené postranní vazy. Koleno bylo fixováno, rozhýbáno a zhruba po 2 měsících jsem šel na plstiku předního křížového vazu. Nyní jsem již téměř 7 týdnů po operaci a koleno je pořád dost oteklé a hlavně bolestivé, a to zejména na levé - vnější straně. Hlavní bolestivé místo je pořád dost horké a bojím se probíhajícího zánětu. V tomto místě také při cvičení nepříjemně lupe, stejně tak přeskočí občas při cvičení i uvnitř kolene. Stále chodím o francouzských holích a jejich odložení pro bolestivost (zejména ta vnější levá strana) nepřipadá v úvahu. Operující lékař mi při poslení kontrole řekl, že mu koleno horké až tak nepřijde a že to je normální reakce po operaci. Vzhledem k tomu, že chci do budoucna sportovat se logicky případných komplikací velmi obávám. Opravdu se mi zdá, že něco v koleni není v pořádku. Můžete mi, prosím, říci názor na záležitost a zda to mám nechat být a doufat, že to časem odezní, nebo to jinak řešit? Díky moc!! Zdraví Radek Diviš
Lutalka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravim, mam stejny problem jako vy pred lety, 8 tydnu po operaci a koleno boli, lupe mi v nem, porad je slysim, za mam vyckat, ze je to brzo. Muzete mi prosim napsat, jak to u vas dopadlo?
ája  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 5 a půl měsíce po plastice před.kříž. vazu a měly mě být odstranění i části utržených obou menisků,( artroskopie menisku byla rovněž i 3 měsice plastikou) Po operaci jsem neměla berle,chodila jsem více jak 2 měsíce s rehabilitační ortézou s nastavit. ohybem a skoro pět měsíců na rehabilitace. Byla jsem pak na dovolené na kolách v horách a od příjezdu mě neustále lupe a překřupuje v koleni, jak při chůzi tak hlavně, když potřebuji koleno prohnou. Taky se mě zhoršilo propnutí. Mám sedavé zaměstnání a jakmile delší dobu sedím, mám problém koleno rozhejbat a jakoby tuhne. jednalo se o sportovní úraz,kdy vaz byl přetržený asi 9let a po tuto dobu jsem s ním hrála kopanou, bohužel pak začaly zlobit menisky. Chtěla jsem se zeptat, zda je to lupání a překřupování běžné a zde se stav zlepší. Děkuji.
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 11 odpovědí
dobrý den jsem 7měsícu po operaci kolena ,taky plastika kolena,mám taky takový problem,noha tuhne a prokřupuje,dostávam křeče do nohy a mám problem s mravenčením v chodidle,protnutí se mi konečně podařilo díky tomu že jsem pokažde jak jsem si sedla dávam si pod kotník gumovy míč.Díky moc a těším se jak už vše poleví je to někdy kruté,na kole a rotopedu bych vydržela cvičit pořád,je to lepší než chodit.

Reakce na anonym

martasvob  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 21 odpovědí
Dobrý den,já tedy nejsem lékař,ale jsem po platice předního křížového vazu od 2.7.2012 a můžu říci, že tedy pan doktor Silber z Rakovnické nemocnice odvedl výbornou práci, protože již za měsíc jsem měla normální ohyb, plné zatížení a boles??vůbec žádná, jen když jsem dlouho chodila,tak to někdy zabolelo,ale jinak se mi tyto potíže vyhnuly,ale proč to píši, ptala jsem se jaké problémy můžu mít po plastice a bylo řečeno že cokoli co kolenu nesedne a jaký pohyb bude schopno zvládat již např po měsíci. Maslím, že možná váš stav odpovídá tomu, co mi bylo naznačeno,že tělo se chvíli popere s tím, co vám do kolene vložili nového a reaguje na to po svém. Mě řekl pan doktor, že zhruba 9 měsíců asi tak přiměřeně mému věku 34 odpovídá přilnutí a srovnání se toho všeho uvnitř.
Tak nevím, možná by jste se měla zeptat svého ošetřujícího lékaře????držím palce

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí