Špatný ohyb a propnutí po plastice LCA

Špatný ohyb a propnutí po plastice LCA

jakub  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý jsem přesně 3 měsíce po operaci kolene kdy mi byla provedena ASK gen I.dx., plastika LCA gen Idx. BTB. OD doby co jsem odložil FH (cca 5týdnů po operaci) jsem začal s rehabilitací tzn. jízda na rotopedu, cvičení na balanční podložce, plavání (kraul). Musím říct, že rehabilitaci beru vážně a neflákám ji. Od doby co jsem začal rehabilitovat jsem byl téměř každý týden sledován panem doktorem, který má ordinaci hned vedle rehabilitace. Při každé návštěvě mi koleno pochválil a řekl mi, že je koleno 100% stabilní, akorát jednou se mu moc nelíbil otok kolene, ale po týdnu klidu mi řekl, že výpotek je už minimální a můžu zase začít s rehabilitací. Po další návštěvě (10 týdnů po operaci) mi řekl, že už je sval v dobrém stavu a můžu pomalu začít s výklusem. Jelikož jsem z Teplic a operace mi byla provedena v Praze, tak jsem jel ještě na kontrolu k operatérovi (11 týdnů po operaci) a ten mi řekl téměř to samé co pan doktor v Teplicích tzn. koleno je v pořádku, stabilní a můžu začít s výklusem po rovném terenu. Koleno mě vůbec nebolí, ale co mi dělá starosti je to, že ho ještě zcela dobře nepropnu a když to zkouším tak je to docela bolestivé a ani ohyb není úplně dobrý. Když se ho znažím ohhnout více tak mě všude okolo táhne (ze stran a pod kolenem) a docela to bolí. Když jsem to řekl doktorovi, tak mi řekl, že to časem rozhýbám. Koleno je ještě mírně oteklé a někdy je i trochu horké. Chci se ujistit jestli může jít o nějaký závažnější problém nebo je to zcela normální po tak náročné operaci. Zase si říkám že kdyby šlo o něco převratnějšího, tak by si toho určitě páni doktoři všimli a nenechali mě už začít s výklusem. Je mi pouze 18 let, jsem akitvní fotbalista a sportovec a nechci tak brzo končit s aktivním a vrcholovým sportem. Děkuji za případné rady a názory. S pozdravem Jakub :-)
player19  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, mam stejne potize a nevim ci je to dobre, nebo spatne. Uz se vam to zlepsilo?Diky za radu :)
Peters  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
můžu ti napsat jen mé zkušenosti - můj operatér říkal, že po operaci je nejdůležitější hlavně koleno propínat - což jsem dělal a ohyb se dohnal opravdu později - vlastně sám - bez nějakého rozcvičování .... a bolesti po 11 týdnech jsou asi taky normální - operace je to těžká kde se vrtá, šroubuje atd, takže koleno dostává zabrat .... takže bych řekl, že tvůj stav je normální - hlavně nechvátej zpátky na hřiště - dokud neobnovíš svalstvo na noze a nebudeš se cítit 100% fit, tak bych tam nelezl. Petr
salesh  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
nemůžu než souhlasit. Mě nejdříve dělali egalizaci LCA - za dva měsíce po operaci a po rehabilitacích jsem se cítil ok, vlezl jsem na hřište a po 10 minutách, kdy do mě úplně lehounce strčil protihráč, jsem si utrhl vaz na druhém koleni.. Spěchat se tady fakt nevyplácí..

Reakce na salesh

rossi  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 12 odpovědí
To máš pravdu salesh i když tvůj komentář je trochu scestný protože sis ho utrhl na druhém koleni což vliv nemělo.
Kristýna  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem po operaci předního křížového vazu(už 6 týdnů) a furt koleno nemůžu úplně prohnout.Je to normální ?
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 11 odpovědí
Dobry večer Kristýnko je to normální,já jsem s prohnutím kolena po plsatice takyuž 7měsícu a propla jsem ho až před měsícem,pokud mohu poradit dávejte si pod kotník nemocne nohy rehabilitační míč a vydržte co nejdele ,já tak sedím pokažde a už to jde dobře ,myslela jsem si že mi koleno bude dělat problem u ohýbani ale je to jine,ale pořád trochu kulhám a to mě moc mrzí ,nevím jak dlouho to bude trvat ještě ,přejí moc uspěchu .
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
6 týdnů od operace je relativně krátká doba a každé koleno reaguje na zákrok jinak. Takže nemějte obavy, hezky koleno rozcvičujte a nechte ho postupně zotavovat. Na zlepšení propnutí v kolenním kloubu je dobré dát pod Vaší patu overball a nechat tím kolenní kloub vlivem gravitace uvolňovat do propnutí, z počátku to může být nepříjemné, ale postupně koleno povolí.
Přeji brzké zotavení!
Mgr. Katka Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Lida90  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala v lednu jsem měla uraz kolené šlo do rotace, pan doktor zjistil že mám poraněný přední zkřížený vaz v květnu jsem musela na plastiku kolene a od té doby mám veliké potíže s kolenem, nejde ohnout jak kdyby bylo blokované ani natáhnout velice bolestive a v koleni mě opravdu hodně křupe injekce nezabrali proto se chci zeptat zda nemůže být porušen mediskus?

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí