Sportovní ortéza po plastice vazu

Sportovní ortéza po plastice vazu

Věra  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
prosím o radu ohledně nejvhodnější ortézy. Hraji lední hokej a jsem po operaci obou kolen - v levém prasklý vnitřní menisku a plastika LCA, v pravém prasklý vnitřní meniskus a poškození chrupavky na vnějším kondylu holenní kosti.
Jsem 6 měsíců po plastice, vracím se ke sportu, problém mám spíš s poškozením chrupavky v druhém koleni - koleno je při určitém pohybu a únavě nestabilní (i přes art. ošetření před 7 měsíci).
Můžete mi prosím doporučit nějakou vhodnou ortézu použitelnou při hokeji, jejíž účelem má být na jednom koleni ochrana vazu a na druhém zajištění stability při poškozené chrupavce?
Na drahé rámové ortézy nemám peníze, je možné použít tyto: drytex-playmaker-x-small nebo ortéza kolenního kloubu s limitovaným rozsahem pohybu – pevný rám? je jejich kvalita dostačující? Na co se mám při výběru ortézy zaměřit? Případně máte někdo zkušenost a cenově přijatelný tip? Mnohokrát díky za Vaši pomoc!
Honza  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 19 odpovědí
Mám ortézu Protec 4 od spol. Sanomed a vypadá opravdu velice podobně jako OR32. Každopádně asi všichni ortopedi doporučí kvalitní čtyřbodovou, což by OR32 měla splňovat. Moje stála cca 5500 s tím, že 3000 jsem dostal od pojišťovny, tedy doplatek 2500 byl snesitelný. Hraji s ní futsal a malou kopanou a nemohu si stěžovat. Snad jen jednou za poslední měsíce mě v koleni při střetu píchlo, pravděpodobně se lehce prohnul duralový rám, ale koleno zůstalo tam kde mělo být.. Doporučuji.
Věra  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Díky. Moje dilema je právě jestli investovat do levnější rámový, nebo do měkký donjoyky, o který zase ale tvrdí, že je ve své kategorii špička. Ta tvoje vypadá dobře - jen mě zajímá jak moc plastových dílů na sobě má (na hokeji moc dlouho nevydrží) a jestli dobře drží na místě (nežádoucí pohyb)? Pojišťovna mi už nejspíš nic nepřiplatí (letos mi už nějaké ortézy dali - rigidní, pooperační,doléčovací :) a potřebuji dvě :(
pepee  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den dnes mi byla předepsána tato ortéza pro nestabilitu kolena atd..,Ortéza FULLFORCE CI - LARGE Chci se zeptat zda za tyto peníze je jeste neco jineho nebo lepsího zdá se mi to celkem drahé..cca 14tis,kč doplatek..,díky za odpověď.
Honza  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 19 odpovědí
Dovolím si odpovědět, ač nejsem lékař. Mám přetržený vaz a již přes rok aktivně sportuji s velice podobnou ortézou. Konkrétně:
http://www.sanomed.cz/e-shop/dolni-koncetiny/koleno/poraneni-vazu/0093818
Doplatek je asi do 3000 Kč a musím říct, že bohatě stačí. Za cenu okolo 15-20 tisíc už můžete mít upravenou na míru a možná i z jiného materiálu. Proto mi váš kousek za 14 přijde zbytečně drahý.
To už bych si raději něco přidal a nechal si udělat z kompozitovou na míru, která bude sedět určitě lépe.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí