Vstřebatelný šroub se nevstřebal

Vstřebatelný šroub se nevstřebal

radim  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
v 13.7.2010 mi dělali plastiku a od té doby se mi jizva nehojila,3.10.2010 mi jizvu zrevidovali s tím že se tam nic nenašlo,třeba steh který by to ve vnitř dráždil ale 25.11.2010 se objevil 2mm silon asi 2 cm dlouhý no a nakonec 27.11.2010 na svět vykoukla hlavička šroubu (viz. foto)který jsem si následně vytáhnul a místo v noze ho mám v peněžence.Operatér říkal že to nevadí že plastika je za ty 4 měsíce vhojená.Otázka zní jestli je to pravda,můžu to zatížit stajně jako kdyby tam ten šroub byl,prakticky jsem k vůli té nehojící se jizvě vůbec nerehabilitoval.Děkuji za odpověď
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, ano plastika by měla být skutečně za 4 měsíce zhojená. Doba hojení kostních bločků, předpokládám, že na plastiku byl použit štěp z tzv. patelárního vazu se dvěma kostěnými bločky, stačí většinou 4 měsíce. V případě, že se používá jako štěp pouze část šlach, i tyto by se měly do 4 měsíců spolehlivě zahojit. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP CENTRUM Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX
radim  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

jak už jsem psal o několik příspěvků níž Vstřebatelný šroub se nevstřebal a vylezl ven.Rána se stále nehojila a první týden v lednu mi vylezl pro změnu zelený 4 cm dlouhý steh i s uzly.To už jsem myslel že bude pokoj a rána se zahojí, bohužel stále nic.Rána stále prosakuje a už je to opravdu dlouho (7 měsíců od operace).Může mi někdo poradit jestli existuje nějaké speciální odvětví medicíny které by mi pomohlo, případně nabídnout nějaké řešení?Plastiku jsem podstoupil abych mohl více sportovat a místo toho mám ještě větší obtíže než před tím.

Děkuji za reakce
radim  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
operaci jsem podstoupil 13.7.2010, po asi týdnu jsem dostal teploty a jizva začala prosakovat,3.10.2010 mi provedli revizi jizvy v lokální anestezii s tím, že se tam nic nenašlo,25.10.2010 mi při čištění pře jen vytáhli asi 1 cm dlouhý zelený silon, poté se jizva stále nehojila a 27.11.2010 mi jizvou vylezl vstřebatelný šroub, který měl zůstat v noze, 9.1.2011 mi opět vylezl zelený silon, ale tentokrát 3 cm dlouhý se suky.Teď 7 měsíců po operaci jizva stále není zahojená, doktor mi nabízí revizi jizvy v celkové narkóze.Pro úplnost uvádím, že nejsem na nic alergický,vyšetření krve je v pořádku, prášky na nic neberu a je mi 37.Plastiku jsem podstoupil abych se mohl dále věnovat sportu.Mám tuto operaci podstoupit nebo existuje i jiná cesta?
Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí