Co se stane s vazy po TEP?

Co se stane s vazy po TEP?

Kaifas  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den, jsem 15 dní po endoprotéze kolene.Jsem již doma a zanedlouho začnu rehabilitovat.Mé pocity jsou strašné,myslím si,že to bude horší než před tím.V koleni mi divně praská,mám strašné deprese.Již před operací jsem se bála.Měla jsem v minulosti na tomto koleni operované zadní zkřížené vazy.Koleno bylo před operací volné,téměř bez chrupavky.V nemocnici jsem se příliš nedozvěděla o tom,co budou dělat s mými vazy.Jeden lékař řekl,že nic,druhý,že vazy už nebudu potřebovat,že je odstřihnou.Je mi z toho pomyšlení špatně.Mohu se prosím,dozvědět,co se s těmi vazy vlastně dělá a jestli je člověk po této operaci dále potřebuje?Velmi děkuji.Žáková.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, paní Žáková,
po operaci umělého kolenního kloubu skutečně nebudete potřebovat zkřížené vazy. Přední zkřížený vaz se protíná, zadní se může protnout, někdy se ponechává. Záleží na typu implantátu a používané technice. Postranní vazy se vždy ponechávají.Praskání v koleni je zpravidla způsobeno nerovnostmi v oblasti operované čéšky (pokud není rovněž vyměněna). Rozhodně to není důvod k neklidu a k Vašim depresím. Zkuste třeba Vašemu operatérovi zavolat a sdělit mu Vaše pocity, aby i on Vás uklidil...Přeji brzké vyhojení.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí