Tuhnutí kolene po TEP

Tuhnutí kolene po TEP

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,5.3.2012 jsem byla na výměně kolenního kloubu,i při dodržování cviků a všeho co mi pan doktor řekl mi koleno tuhne(mám ho jak kámen).Prosím o radu zda je to normální nebo ne.Je mi 63let,měřím 162cm a vážím 81kg.Děkuji Jana
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud již neberete léky na "ředění krve" tapu Warfarin, lze podat s výhodou protizánětlivé léky, které sníží otok a zánětlivou reakci po aloplastice. Obkladové techniky, důsledná chůze s odlehčením a soustavná odborná rehabilitace pod dohledem je na místě. S výhodné je použití motorové polohovací dlahy - lze zapůjčit i k domácí léčbě.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
viz prim Moster, bylo by dobré taky napsat, jaký máte aktuálně rozsah pohybu. Rozhiodně by se to tak nemělo nechat
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, pocit tuhnutí může být způsoben otoky lymfatického systému, který byl poškozený operací(pokud je tedy vyloučený zánět.

Doporučila bych Vám lymfodrenáže, s nižším tlakem v oblasti kolene, nicméně pravidelné návštěvy 2-3x/týden v následujícím měsíci a dále 1x týdně.

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí