TEP kolene - Budu někdy bez bolesti?

TEP kolene - Budu někdy bez bolesti?

anna
anna  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
Jsem po tep operaci kolenního kloubu 7 týdnů,koleno mám oteklé bolí a chladím ho ,,bez léků na bolest nemohu být.Koleno ohnu na 100 stupňů ,denně cvičím a je to pořád stejné,nevěřím že budu někdy bez bolesti. anna
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
trpělivost je na místě, podle vašich potíží jde o běžný pooperační průběh. Pokud se Vám stav nezdá, kontaktujte Vašeho operatéra.
prim. Moster, Revmacentrum
anna
anna  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
Děkuji za odpověď ,měla jsem dojem že tyto obtíže by neměly být,děkuji anna
ivana  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
  • 3 Likes
Dobry den,jsem po operaci take sedmy tyden a mam ty same potize jako vy.Jsem uz z toho nestastna,protoze nikdo z meho okoli kdo byl na teto operaci tyto potize nemel.Chladim, cvicim a doufam,ze nastane zmena k lepsimu.Ivana
anna
anna  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
Paní Ivano,já jsem byla operovaná v pardubické nemocnici, tato nemocnice mně byla doporučena jako výborná. 24.04 mě to nedalo a jela jsem do nemocnice na kontrolu a tam mě bylo řečeno že to je vpořádku .Spokojena ale nejsem kdybych to věděla tak bych na tu operaci nešla,člověk ale doufá že se to zlepší. anna

Reakce na anna

Zuzaa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Já jsem po výměně 9 týdnů a mám stejné stavy, jako vy. Vyčítám si, že jsem na operaci šla, mám dojem, že bolest nikdy nepřejde :-(
Rozsah pohybu mám skvělý, 130st , v podstatě jako zdravou nohu,ale c z toho, když mě noha bolí až po kotník .

Reakce na Zuzaa

Anna  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Dobry den!
Muzu se Vam zeptat ted, po nekolika letech po operace, jestli ze jste to ve finalu vybojovala a mate koleno v poradku? Maminka (je ji 73 let) se chysta na operace po TEP kolenniho kloubu a strasne se toho bojime...
Dekuji,
Anna.

Reakce na Anna

ivana  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,běhám jak mladá holka,chodím na různé výšlapy.Rekonvalescence trvala přes rok i když mám koleno stále mírně oteklé a trochu bolí , jsem spokojená tak ,jak to je.Léky žádné neužívám.U každého je to jinak,já asi patřím k těm,kterým rehabilitace dlouho trvala. Přeji,ať vše dobře dopadne.Iva

Reakce na ivana

Anna  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Dekuji Vam moc za rychlou odpoved! Rekonvalescence je sice silena - pres rok... Ale zni to nadejne. Doufam, ze i mamince se to povede a nenaskoci zadna infekce.
Anna.
Anna  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Dobry den!
Muzu se Vam zeptat ted, po nekolika letech po operace, jestli ze jste to ve finalu vybojovala a mate koleno v poradku? Maminka (je ji 73 let) se chysta na operace po TEP kolenniho kloubu a strasne se toho bojime...
P.S.Polozila jsem tu samou otazku nize. Doufam, ze se nekdo ozve...
Dekuji,
Anna.
domiad  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.Já jsem po tepce kolene rok a půl a bolesti mám stále.Hlavně při větší zátěži a chůzi ze schodů.Dle ortopeda je vše v pořádku.Mám jít i s druhým kolenem,ale docela se toho bojím.Jana

Reakce na domiad

Anna  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Děkuji za odpověď, paní Jano! Jak že muže být v pořádku, když stále bolí?! Bolí Vám to aspoň min, než před operace? Jen koleno? Mužů mít dotaz, kde jste operace měla a jestli chodíte na kontroly k ortopedovi z nemocnici nebo ke svemu obvodnímu? Maminka taky má oba kolena v hrozném stavu a musíme začít jedním... Mate pocit, ze zátěž na druhé koleno ničí to druhé, “zdravé”? Přeju Vám zdraví a aby se Vás stav zlepšil. P.S.Omlouvam se za svou češtinu - nejsem česká.

Reakce na Anna

domiad  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den.Chodím na kontroly co půl roku.Podle rentgenu je vše v pořádku,u některých lidí bolest přetrvává delší dobu,hlavně při větší zátěží a schody.Ale je to lepší než před operaci.Důležité jsou lázně,hned po operaci.Jsem z Ostravy.A že by koleno ničilo to zdravé,to asi ne.U každého je ta doba léčeni jiná.

Reakce na domiad

Anna  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
My máme domluvenou rehabilitace hned po operace, taky v Praze. To není lázně. Takže doporučujeme ještě i lázně po rehabilitace?

Reakce na Anna

domiad  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Já jsem šla do lázní přímo z ortopedie,skvělí jsou na to v Klimkovicích.Byla jsem tam 5 týdnů.Krásně mi to rozhýbali.Tak,že lázně doporučuji.

Reakce na domiad

Anna  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Děkuji za radu. Probereme to se svim ortopedem, protože mám pocit, ze je to buď rehabilitace, nebo lázně, ale i to i to není možné :( Mějte se hezké a buďte zdravá!

Reakce na Anna

domiad  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Mamince přeji brzké uzdravení a co nejmíň bolesti.Hezký den.Jana

Reakce na domiad

aces  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Momentálne si dávam pri bolesti kolena zábal z kapustovych listov. To mi pomáha. Lieky na bolesť som si dávala iba po operácii. Návod na zábal je na internete. Gély na bolesť z lekárne aspoň tie čo som vyskúšala mi nepomáhajú. Som pol roka po operácii. Trápi ma aj pocit ťažkých nôh. Predpokladám že je to pooperačna komplikácia

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí