Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Indikace TEP kolene - Koleno - totální endoprotéza - Diskuze

Indikace TEP kolene

Indikace TEP kolene

Čeněk  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 6 Likes
Mám termín 4/2012. Stáří 65 let. Operace menisku před 20ti lety a od té doby se příznaky zvětšují až k dnešnímu stavu. Lyžuji s malými bolestmi, na kole bez bolesti,při chůzi kulhám, protáčím nohu do O. Při chůzi v přímém směru díky absenci menisku místo 180°propínám nohu na 200° a to v kombinaci s chůzí a nebo zátěží koleno způsobuje menší bolest.Chirurg ohodnotil artrózu jako vysokou. Po přečtení diskuse si nepřipadám jako zralý na zákrok. Chtěl bych znát váš názor , děkuji Čeněk
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
indikace k umělé kloubní náhrady závisí na subjektivních potížích pacienta, klinickém a RTG nálezu. Zejména na dohodě a důvěře mezi pacientem a operatérem.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, měla bych se podrobit TEP kolene, ale pořád váhám, protože mi je 45 let a připadá mi to moc brzy. Poškození: artróza 4. stupně (koleno je X, kosti v oblasti vně kolene leží jedna na druhé, koleno je velmi nestabilní, byl mi odstraněn PZV, ZZV je skoro nefunkčí Lachmann +++, vnitřní meniskus odstraněn, vnější z části), vím, že je to indikace k TEP, ale skoro nemám bolesti, pouze na vnější straně (zato výrazné), koleno JE nestabilní, ale už jsem si nějak zvykla, trvá to cca 25 let (1984 plastika PZV-ještě postaru s dlouhým řezem, štěpem z quadricepsu, vydržela 20 let). Můj lékař tvrdí, že je na čase (pro TEP), zejména z důvodu funkčního poškození, ale všude se píše, že primárním důvodem jsou bolesti, a ty skoro nemám. Každý den cvičím, posiluji svaly stehna a lýtka, chodím, kolo, i volejbal (s ortézou) a vše se celkem dá. Tedy TEP ano či ne, a hlavně proč? (tj co se může stát pokud to ještě odložím?, už to odlkádám přes 4 roky :-)).) Děkuji MH

Josef Hudecek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
jedna rada. nenechej se operovat pokud to porad jde. na "remonty" mas casu dost.s pozdravem pepa....5x operace kolen...9x v narkoze od pasu dolu

Reakce na Josef Hudecek

Stefan  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Sice nejsem po operaci, ale málem jsem ji podstoupil, zavčas jsem změnil rozhodnutí a to po několika rozhovorech s lidima co operaci TEP mají za sebou, doktoři jim neřekli pravdu, dneska ji znají ale je již pozdě, 8 z 10 mají stále bolesti a žádný nevěděl že si již nikdy neklekne a když upadne tak se velmi těžko postaví, taková je pravda, doktoři ji tají!!!

Reakce na Stefan

JosefChaloupka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Co to plácáte,pane.Já jsem po TEP kolene a jsem velice spokojen.Operace proběhla 1.2.2012.Je mi 63 a skáču jak mladej chasník.Zdravím Josef.

Reakce na Stefan

Josef Hudecek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
se me tedy nezda,ze by takovou vec lekari tajili.....to tedy urcite ne. naopak rikaji,ze uz to patrne nebude na lyzovani, ze to nebude na dlouhe,tezke tury, ze je treba zredukovat vahu,ze TEP vydrzi 10-15 roku a proto ji doporucuji az ve veku kolem 60ti atd,atd.....
Cikánov  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
V r.2009 jsem byla po úrazu na artroskopii kolene. Lékař mi řekl, že byla chrupavka velmi poškozená. Poté jsem měla 3 roky klid a poté v r.2012 začalo otékat a následovaly punkce.
14.2. 2013 mám nastoupit na TEP kolene do nemocnice cca200km vzdálené. V ZÁŘÍ MI BYLY APLIKOVÁNY DO KOLENE 3 INJEKCE A V LISTOPADU 2012 JSEM BYLA V LÁZNÍCH. Tam mne lékařka velmi ovlivnila v rozhodnutí,abych určitě s TEP počkala.V současé době nemám bolest, občas mám ranní ztuhlost, koleno je mírně oteklé.
Nevím, zda se rozhodnout pro TEP, zejména i s ohledem na vzdálenost při ev.komplikacích. Nemám raději počkat na termín v místě bydliště, kde jsem v záznamu na pořadí od července 2012?

Moc děkuji a prosím o odpověď na e-mail: avodvarko@seznam.cz

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí