Uvolnění TEP kolene

Uvolnění TEP kolene

Mirka123  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám 6 roku TEP kolene. Pravděpodobně došlo k uvolnění nebo prasknutí některého komponentu. Pokud se nebude nahrazovat celá endoprotéza, jak dlouho trvá rekonvalescence? Stejně jako u TEP náhrady a nebo se doba zkrátí?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pooperační rekonvalescence po revizní náhradě kolenního kloubu je stejná jako při primární implantaci, případně je možná i delší.
prim. Moster, Revmacentrum
Mirka123  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane primáři,
nejprve vám chci moc poděkovat za Váš zájem konzultovat můj zdravotní problém. Jen pro doplnění, pokud by se revizní náhrada netýkala výměny celého kloubu, myslím tím, že by se dříky v holenní a stehenní kosti ponechaly a měnil by se jen určitý komponent(myslím tím, zamykací mechanismus endoprotézy), v koleni mi hlasitě křupe - i tak by se jednalo o stejně dlouhou rekonvalescenci??
děkuji

Reakce na Mirka123

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
tak to nevím... je mnoho typů endoprotéz. Pokud by se jednalo jen o výměnu př. polyetylénové vložky, to má každá kolenní endoprotéza, je to o to jednodušší. Pokud by se měnily komponenty kosti stehenní či bércové, platí to, co je minule uvedeno. Více by Vám ale měl o operaci a pooperačním průběhu sdělit Váš operatér.
Přeji brzké uzdravení.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí