Výpotek po TEP kolene

Výpotek po TEP kolene

MARTINA
MARTINA  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,obracím se na Vás s prosbou o Váš názor.Je mi 35 let,11.4.2012 mi byla udělána tep kolene(vážný uraz).Operaci jsem podstoupila v nemocnici mimo mé bydliště,ale RHB bylo v mém bydlišti.Při kontrole u lékaře RHB mi 2.7.2012 provedl punkci 40 ml a aplikoval 10 mg Diprophosu.Při kontrole u ortopeda jsem se zmínila o provedené punkci.....Lékař byl velice rozhořčen postupem lékaře RHB.Je látka Diprophos tak moc škodlivá pro TEP???
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
sama o sobě škodlivá není, při výpotku se v rozumné míře používá. Na druhou stranu neznám rozumnýho ortopeda, který by do kolena po TEP kortikoid píchnul... jen tak... Řekněme, že to není rozumný postup. Ale stalo se, pokud se situace s kolenem klidní, OK, ale pokud bych vám chtěl poradit, nenechte si nikdy nic píchat ani punktovat do kolena po TEP,krom vlastního operatéra, zvláště ne od neortopeda.

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
punkce kolena je závažný výkon, kde především hrozí nebezpečí infekce s celoživotními následky pro pacienta. Punkce kloubu se má provádět za sterilních podmínek, která splňují ortopedická pracoviště. Punkce kolena po TEP se má zásadně dělat na operačním sále za aseptických podmínek. Pouze rozhořčení Vašeho operatéra tedy plně chápu a je na místě. Já sám v této věci na jeho místě bych byl podstatně militantnější a neprošlo by to jistě "bez ztráty květinky". To platí pro všechnu injekční léčbu do okolí umělých kloubů, vč. rehabilitačními lékaři tolik oblíbených plynových injekcí v lázních.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí