Distorze Chopartova kloubu

Distorze Chopartova kloubu

AdelaValeri  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
před pěti týdny jsem špatně došlápla a zvrtla si levou nohu. Asi po třech hodinách jsem nebyla schopna na nohu stoupnout. Lékař na urgentu (traumatologická ambulance) diagnostikoval "distorio art Choparti l. sin." - bez hematomu, kotníky nebolestivé, hlezno stabilní a pohyblivé, bolestivost Chopartova kloubu a zde prosak. Provedl RTG - bez zlomeniny. Dostala jsem na 14 dnů ortézu.
Večer mi noha pořádně otekla a do druhého dne se objevil hematom na vnější části pod kotníkem. Dle doporučení lékaře jsem po 14 dnech klidu začala nohu postupně zatěžovat. Od PL jsem na tu dobu dostala Aescin. Nyní je to 5 týdnů, otok odezněl, hematom se vstřebal, ale když jdu (pouze po bytě), noha mi lehce oteče a celá od kotníku k prstům mírně, ale viditelně zčervená. Navíc v ní zejména po došlápnutí cítím mravenčení a i v klidu jakési pnutí (z vnitřní strany).
Noha je i teď na dotyk bolestivá od vnitřního kotníku přes klenbu k vnějšímu kotníku a bolí to i při pohybu do stran. Nohu od úrazu nikdo neviděl, PL se na to nedívá, jen radí šetřit a chladit (mám stále neschopenku).
Je to už dlouho od úrazu, tak se chci zeptat, zda si myslíte, že může jít o nějaké komplikace a co s tím mám dělat.
Děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí