Koleno po úraze neohnu

Koleno po úraze neohnu

seibien2  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
25.6. 2010 se mi stal při thaiském boxu úraz kolene,diagnoza: lat.kondylu femoru s luxaci pateli s impresemi kloubních ploch kondylů luxací fem a okrajů pately...
Od 10 srpna rehabilituji,ale koleno nezohnu více než 45 stupňů ( a to zkoušíme i poměrně i silou),pak cítím bolest a pocitově jako kdyby tam něco zavazelo,že to nejde dál... koleno mě jinak nebolí dokáži již chodit i bez berlí.... je ta ztuhlost kolene normální?? Nebo je to příznak nečeho v nepořádku?? Děkuji za odpověď
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, opomenul jste napsat, jak se úraz/pravděpodobně zlomenina (v textu se neuvádí laterálního kondylu femuru) léčila. Pakliže jste měl v mezidobí od počátku rehabilitace koelno fixováno (více než 2 měsíce), je zcela běžné, že s takovýmto časovým odstupem nelze koleno více ohnout. Je po třeba se zaměřit na intenzívní rehabilitaci. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP Centrum Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX
veronika n  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, na konci léta 2012 sem měla autonohedou, přičemž sem 45 dní byla upoutana na lůžku ( fraktura ramének stydkých kostí + kloubová kost ). Od teto doby mám problémy s ohnutím obou kolen, v kleku si nedosednu a čopět vydržím jen pár sekund. Můj rehabilitační doktor mi řekl že to časem povolí ale bohužel tyto problémy stále přetrvávají.
mashenka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím,
před 9 týdny jsem měla úraz na lyžích. Prvotní diagnóza je ruptura vnitřního postraního vazu. Diagnóza o den později už jen částečná ruptura nebo jen distorze kolene. 6 týdnů jsem nosila ortézu, nyní mám ortézu jen v noci. Chodím na rehabilitace a jezdím na rotopedu. Nyní jsem začala chodit bez berlí i na procházku a po včerejší procházce mě koleno oteklo a bolelo, ráno dobré, ale po dnešní rehabilitaci a procházce opět koleno bolí.
Je to známka toho, že je v koleni ještě něco špatně. Doktor vyhrožoval artroskopií, kvůli možnosti poranění menisku. Koleno ohnu tak na 120 stupnů a pobolívá pouze při chůzi z kopce a ze schodů, jinak je to odbrý.
Díky za radu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí