Zlomenina palce nohy- jiné možnosti než sádra

Zlomenina palce nohy- jiné možnosti než sádra

Hofi
Hofi  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, na fotbale mi zlomili šlapákem poslední článek palce pravé nohy. Mám sádru s podpadkem až pod koleno. Nejde to řešit nějak jinak? Bolí mne z toho kotník, nárt. A doba sádry je 5 týdnu. Děkuji za rady.
max  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Je těžké soudit z toho co píšeš.Neviděl jsem tu sádru,kterou ti udělali...v jakém úhlu je zafifovaná,jestli máš fixovaný palec,prsty podsádrované a tak?Kotník tě ale může bolet,protože
to určitě i oteklo
Hofi
Hofi  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Fixovaný palec nemám, ani žádný další prst. Úhel je pravý, abych mohl chodit. Prstama normalně můžu hýbat. Sádra je udělaná jako kdybych měl poraněný kotník, což nemám. Oteklý jsem měl jen ten zlomený palec s kloub.

Reakce na Hofi

max  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
jestli můžeš,tak mi pošli foto tý sádry z více pohledů,ať to vidím jak jsou ty prsty podsádrované a také z boku a pokud možno i odspodu,kde přesně je usazený podpatek....potom budu chytřejší k nějakému
úsudku....mail je lzanoh@yahoo.de
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den,
obecně - zlomenina palce nohy je vždy závažný problem, který v případě špatného zhojení může zanechat značné poruchy statiky nohy,utrpí zvl.přenos pata-špička.
Sádr.fixace, pokud je dobře provedena ,je vcelku suverenní metodou. Dle typu zlomeniny se může někdy použít i pevná orteza,ale základ th. je shodný - palec musí být v klidu,nesmí se během hojení na něj přenášet váha, délka hojení je skutečně cca 4,5-5t.
Otok kotníku může být jen důsledkem většího utažení sádry v oblasti hlezna,ev.malého podložení sádr.obvazu - těžko usuzovat jen dle Vašeho popisu.
s pozdravem MIlan Krejčí krejci@ortopediezlin. cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí