Anestezie při endoprotéze kyčle

Anestezie při endoprotéze kyčle

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Prosím o radu, Jdu na operaci Tep a mám dotaz. Jaká anestezie je pro mě lepší? Je mi 72 let . Zda epidurál což si myslím já, a nebo celková a z té mám strach. Děkuji za odpověď. Julie.
Karel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Jsem stejně starý. Před 5ti lety mi byla implantována TEP kyčle při tzv.svodné anestezi nebo jinak epidural. To bylo perfektní, operaci jsem prožíval při vědomí. Za 2hod. po operaci mně byl podán normální oběd.
Po pěti letech došlo k uvolnění TEPky a napadení zánětem. Při extrakci mi byl opět aplikován epidural a navíc jsem byl "uspán". Po operaci mi bylo trochu špatně ale dalo se to přežít.
Po třech měsících - po vyléčení zánětu - mi byla implantována nová TEP ale již při celkové anestézi. Vše bez problému (nebylo mi ani zle).
Ale od demontáže uvolněné protezy, kdy mi bylo píchnuto do páteře, mám částečně necitlivou nohu od kolene dolů. Úplně necitlivý mám nárt. Navíc mi noha od kotníku k prstům otéká a nosím stahovací ponožku. Snad se ten stav trochu lepší anebo si na problém zvykám. Trvá to již 5 měsíců. Slyšel jsem názor, že problém mohl nastat nepřesně aplikovaným epiduralem.
Takže - vyberte si :-)
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji p. Karlovi za odpověď. Právě z toho mám strach aby mi to špatně nepíchli a nebyla postižená. A z celkové anest. to má v našem věku vliv na mozek, tak abych nebyla cvok. To jsou starosti. Nechám to na anest. a co se dozvím v nemocnici. Jdu do Litoměřic a tu chválejí, tak uvidím. Přeji Vám, aby jste se brzy uzdravil a noha byla v pořádku. Ještě jednou dík.:) Julie
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, doporučuji to nechat na anesteziologovi, který je schopen po předoperačním vyšetření zhodnotit přínosy a rizika obou postupů.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji za odpověď :) Tak tedy počkám co mi nabídne anest. Díky Julie.:)
Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, pokud bude zvolená celková anestezie, doporučuji začít užívat některý z léků ze skupiny nootropik /např.Piracetam, Garatam.../ a najít si na internetu program na cvičení kognitivních funkcí,denně chvilku cvičit. Tento program se dá taky koupit, stojí nějak přes tisíc korun, Brain jogging, na adr.www.brainjogging.cz.
Ať všechno dobře dopadne:-). Hanka
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji p. Haně ale asi budu mít epidural dnes jsem byla u lékaře.Díky za radu. Hezký večer Julie

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí