Reoperace kyčle

Reoperace kyčle

Marija  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat co znaména reoperáce kičle.Hodné o tom pišou ale nejsem si jista jestli to dobře chápu.Děkuji za odpověď.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Reoperace kyčle znamená, že jde o operační zákrok na kloubu , který byl již dříve chirurgicky ošetřen ( operován). Např. z důvodu infekční komplikace, nestability nebo výměny TEP, která už dosloužila.
Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Za jak dlouho asi doslouží TEP, voperovaná před 5ti lety? Předpokládám, že je to ovlivněno mnoha faktory- váha, pohyb, způsob života, hustota kostí, ale tak plus mínus kdy?

















Reakce na Hanka

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Přesně tak. Za 10 let plus minus 10 let :-)

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji :-).
Evka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den!V roce 2006 jsem byla na výměně TEP celou dobu mě kyčel přeskakuje,tlačí i když jsem si stěžovala doktor se k tomu nijak nevyjádřil.V roce 2010 jsem n a výměně TEP levé po dvou letech mě kyčel začal vypadávat vzdy mě jej zakloubily a šla jsem domů.Vypadl mě 7 krát.V roce 2013 jsem byla na reoperaci vyměnili mě tam nějakou vložku.Nějaký čas bylo vše v pořádku a zase mě kyčel začal vypadávat již mě vypadl 4 krát a ted bych měla jít na další reoperaci a mají mě vyměnovat jamku.Proč o tom píši kdykoliv mě kyčel vykloubil a já se ptala proč to vypadává tak mě nikdo nedokázal odpovědět.Když mě naposledy vypadl kyčel zůstala jsem pár dní v nemocnici dali mě nějakou botu nesměla jsem chodit,ale zase mě nic neřekli jen,že se dohodli,až mě to vypadne příště tak to budou řešit.Tak jsem se domluvila na konzultaci u jiného ortopéda o nmě řekl,že kloub je špatně postavený,že má být 40% a já je mám oba více než 60% a ten pravý kyčel je ješto v horším stavu jak ten levý a divil,že mě nevypadavá i ten pravý.Svému ortopédovi jsem se o tom zmínila jenže on mě neoperoval tal mě jen vysvětlil co mě čeká a domluvil mě schůzku u mého operatéra.S tím jsem se domluvila na reoperaci,ale pořád nevím proč se mě to vykloubí.Pokud můžu poprosit mohl,by jste mě vysvětlit proč se ten kloub vykloubí?Nedělám žádné špatné pohyby kontroluji se.Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí