Cvičení po TEP kyčelního kloubu

Cvičení po TEP kyčelního kloubu

pavelkov  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 8 měsíců po operaci TEP necementované náhrady. Je mi 49 let, operace dopadla výborně, tíživé bolesti ustoupily a již třetí den po operaci jsem měla menší bolesti při chůzi než před operací. Díky péči Mudr. Frýdla z II. ortop. kliniky v Motole jsem v lázních po 2,5 měsících odložila plně fr. hole. Kyčel se snažím zbytečně nezatěžovat /doporučená cvičení či chůze ano/, avšak potřebuji nutně snižovat váhu a zařazovat více cviky k posilování. Z příspěvků jsem si přečetla, že s některými sporty se mohu již rozloučit. Ráda jsem jezdila na sjezdovkách a běžkách, ale jestliže bych si stále musela připomínat riziko pádu, pak raději budu chodit na horách na vycházky či s vnukem na sáňky. Chtěla jsem se však zeptat, zda mohu začít s cvičením SM systému Mudr. Smíška či raději počkat až po roce od operace. Měla jsem v úmyslu si udělat celý certifikovaný kurz k tomuto rehabilitačnímu cvičení. Zároveň prosím o doporučení, zda je možné, zvláště v zimním období, použít orbitrek, chodící pás nebo jen cyklo trenažér? Potřebuji zamávat s kily, ale zároveň bych si nerada zavařila na nějaký problém s náhradou. Jsem šťastná za dny a měsíce bez bolestí. Před operací jsem téměř 2 roky bojovala s celodenními bolestmi a bála se operace právě kvůli omezením trvalosti kloubní náhrady v souvislosti s věkem. Dostala jsem se do situace, kdy jsem se cítila a na okolí působila jako 90ti letá babička. Všem, kdo máte takové problémy chci říci, nebojte se operace, mě zvýšila kvalitu života z 0 na 100% a rozloučení se s některými aktivitami za to určitě stojí.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
ptejte se zásadně operatéra.
Můžu se něco zeptat já? SM to je nějaké sado maso? :-)
pavelkov  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pane doktore, posílám odkaz .... http://www.smsystem.eu/

Reakce na pavelkov

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Zdravím,
zkuste se na metodu dr.Smíška zeptat na této adrese: www.recens.cz/ortopedie.html, sama jsem ji zde cvičila, ale kvůli bederní páteři. Pracoviště vede primář Repko,který mi dělal operaci TEP,jsem si jistá,že je to dobrá adresa. Soucítím s Vámi, i mně chybí lyže, ale raději neriskuji.

Reakce na Hanka

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
P.S.K této metodě také existuje DVD s cviky a příručka.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
nemyslím, že je metoda SM vhodná. Co se doporučení sportovních aktivit týče, tak chodící pás bude jistě vhodnou volbou.
S pozdravem Frána Praha

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí