Idiopatická aseptická nekróza kosti

Idiopatická aseptická nekróza kosti

dddddd  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Před rokem mi byla diagnostikována idiopatická aseptická nekroza kosti:pánevní krajina a stehno,aseptická nekroza obou hlavic kostí stehenních.V životě bych nevěřil,že mě něco takového postihne.Poslední MR zní:Pac.se zákl.dg.netraumatické avaskulární nekrosy bilat. s postižením hlavně předních porcí hlavic femurů,většího rozsahu vlevo.Postavení kostních členů v obou kyčelních kloubech je stacionární,coxarthrosa 1 st. bilat.Ve srovnání s předchozí MR je patrná další regrese reaktivního edému kostní dřeni v oblasti hlavic femurů při okraji AVN.V oblasti acetabul bez známek edému.V pravo je tvar hlavice femuru bez výraznější deformace,postkontrastní sycení fragmentů je menšího rozsahu než minule,zmenšila se i nonviabilní zona subchondrálně v přední části hlavice asi o polovinu v rámci reparativních změn.V levo je patrná přibl. stacionární mírná deformace hlavice s lehkým oploštěním.Sycení je v zadní části o něco méně výraznější než minule,rozsah aviabilní zón je lehce menší,jinak bez výraznějších změn v mezidobí.Nejsou známky uvolnění fragmentů.Chrupavky bez defektů.V levo jen minimální lem výpotku v kloubu.Prosím Vás tímto,chtěl bych slyšet Váš názor,jak to vidíte Vy,z Vašich zkušeností.Jak podle Vás se bude tahle nemoc pokračovat.Nikdo mi neřekne,jak to skončí a jsem z toho už na dně.Prožívám existenční problémy,jsem sám s dětmi a potřeboval bych se vrátit do normálního pracovního života.Jsem už rok doma s tzv. konzervativní léčbou a chtěl bych vidět toho konec,abych s dětma nezůstal na ubytovně.Prosím Vás o Váš názor,jak bych měl postupovat dál,jak můžu ty kosti prokrvit,co bych měl užívat za léky a vitamíny,jen aby se mi to co nejcíce prokrvilo.Nemám peníze na rázovou vlnu a jiné injekce,prosím poraďte,co mi urychlý návrat do normálního života.Nechci to pro sebe,ale pro mé děti.Prosím pomozte mi.Děkuji mnohokrát.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
avaskulární nekróza kosti je onemocnění, kde lze jen těžko odhadnout vývoj. Jde o poruchu cévního zásobení kosti.
Jak uvádíte stav se zlepšuje, což je dobrá zpráva. Jistě jste sledován na pracovišti, kde s léčbou tohoto onemocnění mají zkušenosti, tedy kolegové pro Vás dělají maximum.
Prognosticky se k tomuto onemocnění však nelze, bohužel, vyslovit.
prim. Moster, Revmacentrumu
dddddd  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď.
Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Vážený pane,
na Vašem místě bych souběžně kontaktoval přednostu ortopedie Fakultní nemocnice OLOMOUC Doc. MUDr. Jiřího Galla, Ph. D. kde mají intenzivní zkušenosti s infuzní výživou kloubních tkání s reverzibilními účinky a také Polikliniku na I.P. Pavlova a její ortopedické oddělení, kde mají praktické zkušenosti s revitalizací kloubů pomocí kmenových buněk. Znám Vaši situaci výborně z vlastní zkušenosti, kde jsem byl však omylem léčen u neurologa na "dráždění nervu konce páteřního", ačkoli jsem mu osobně napovídal, že jde asi "o nekrózu hlavice femuru", což mu došlo teprve, až během 5 týdnů se funkční povrch kloubu kyčelního na LDK podle RTG zničil a jediná cesta byla pak TEP kyčle. V tomto případě mi původně byla nabízena ortopedická operace teprve za 6 měsíců a tak jsem si našel jinou ortopedii, kde mi byla výborně odoperována TEP kyčle do 2 měsíců, včetně následné výborné rehabilitace na Malvazinkách. Bohužel již po 10 měsících se degenerativní nekrotický proces objevil na druhé kyčli na PDK a ortoped mi medikoval jen léky na tlumení bolesti a vůbec se nesnažil moje prokrvení aktivně řešit nechirurgickými doporučenými postupy (asi protože je TEP kyčle placena asi 8x lépe než vyléčený kloub nechirurgicky podle plateb pojišťoven - A jen někde mají na ortopedii s tím správné zkušenosti. Bohužel druhá operace TEP kyčle provedená po 2,5 letech byla realizována bez správné klinické přípravy, takže ortoped nebyl připraven řešit deklinaci krčku femuru, operace skončila na sále havárií "FAUSSE ROUTE DŘÍKU", ale ortoped to při funkční zkoušce nezjistil, takže mi vyhřezlý dřík doživotně zmrzačil nerv ischiasdicus v podkolení. RTG se pooperačně prováděl až 3. den a protože vychýlení dříku bylo ve směru promítání - tak primář ortopedie ani radiolog neuměli rozpoznat "virtuální souosost" od těžké malpozice 14 stupňů, což bylo snadné zjistit přiložení šablony užitého dříku z firemního instrumentária B. Braun. U soudu forenzní lékaři tvrdili soudci, že nešlo havárii zjistit a soudce mi neumožnil podat triviální důkaz, že nelze zaměňovat odvěsnu a přeponu při pravoúhlém promítání. Proto jsem zůstal doživotně zmrzačen a zakopávám i po další vnucené reoperaci TEP kyčle, protože mě primář ortopedie neposlal na rekonstrukční neurochirurgickou rekonstrukční reoperaci nervu do kritických 2 měsíců od vzniku traumatu na sále. Forenzní lékaři však u soudu tvrdili, že "vše je lege artis" a tak jsem podal na ně trestní oznámení za vědomě křivé svědectví v rozporu s triviálními základy rozlišení kriminalistických stop "sálového průrazu femuru" nebo "pooperační náhodné vylomení dříku po pádu". Zřejmě státní zastupitelství obžalobu nejspíše zamítne, aby se neprokázalo veřejně skandální vědomé krytí viníků forenzními lékaři v těžkém rozporu s elementárními kriminalistickými důkazy forenzního inženýrství s exaktními důkazy fyziky, mechaniky a radiologie. Díky zničení mého oběhového krevního systému v PDK úplnou plegií a prožitými nekonečnými stresy se soudy a zdravotními komplikacemi, byla mi nyní diagnostikována leukémie, takže pravděpodobně buď zemřu při jakémkoli nezvladatelném náhodném pádu se zničením krčku femuru nebo zemřu na fatální následky hemoragického infektu do velkých ortopedických postoperačních řezů nebo vnitřním krvácením. Pro všechny zúčastněné lékaře by bylo pochopitelně výhodné, kdyby se tak stalo, ještě dříve než začne jakýkoli zdejší pozemský soud s účastí expertíz z kriminalistických antropologických laboratoří států EU.
Přeji Vám hodně štěstí a zdraví, porozumění seriozních lékařů, nejste v srovnatelně špatném neřešitelném zdravotním stavu.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Názor prim Mostera je názor experta s mnohaletou praxí. mj je pro Vás podstatné, že stav se lepší a že snad nezasáhl podstatnou nebo nosnou část hlavice, kost se neboří....
Pak tu máte sice obsáhlý, ale matoucí názor laika uvedení podstatných věcí pro Váš případ. Bez pochopení, že jeho osobní zkušenost s tím, jak dopadla nekróza hlavice je dána mnoha proměnnými faktory, mj podstatný z nich je stav "na startu" který nikdo nikdy nezměnil nijak a to, jak velkou a kterou přesně část hlavice proces zachvátil.
Klinické pracoviště nejblíž jistě kontaktovat můžete, nemyslím si, že by byli schopni vám úplně zásadně pomoci a to pro charakter procesu a jeho fázi, jistě ne pro ty konfabulace nížediskutujícího laika.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí