TEP na obou nohách současně?

TEP na obou nohách současně?

drak  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Jsem po endoprotéze kyčle již 14 měsíců, od počátku bolesti, částečné vyklubování, lupání, stáčení nohy dovnitř. Po dlouhé době jsem našla primáře, který se nebál technickou chybu operatéra popsat písemně. Jamka ve 65 stupních, hluboko implantovaná, hlavice naráží do dna acetabula, nástavec na dříku.Mám doporučenou reoperaci jamky, mám velké obavy, protože jamka je cementová a drží, za jamkou je opravdu minimální proužek kosti pánevní. Navíc se dostala druhá kyčel kulháním do zánětu a byla mi nejprve doporučena endoprotéza druhé kyčle, prosím dělají se někde obě nohy najednou ? Nevím, jak se nejlépe rozhodnout, to jsem dopadla.
Děkuji Naďa
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
1. Obě kyčle se občas dělají. jako primooperace, pokud k tomu není velmi speciální důvod, považuji to za zbytečný risk a značné problémy v doléčování. Replantovat jednu stranu a implantovat soběžně druhou je holý nesmysl.
2.Nechte si udělat replantaci tam, kde vám tvrdí, že je třeba.zda dělat první tu či onu kyčel je otázka strategie oparatéra a do toho je lepší mu moc nemluvit, na druhou stranu by Vám důvody takového postupu měl podrobně vysvětlit.
3- Z hlediska dodržení délek by byla vhodnější napřed replatace, následně implantace s možným dokorigováním délky na druhén straně, ale tento pohled je jen jeden z mnou při určování strategie...

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí