Omezení po TEP kyčle

Omezení po TEP kyčle

Retro  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Jsem muž, 54 let, čtvrtý měsíc po TEP kyčle, vše perfektně zhojené, berle již téměř nepoužívám, při kontrole jsem se zapomněl zeptat lékaře, jak dlouho musím ještě vkládat při ležení polštářek mezi kolena (ohýbání nad 90 st. mě nedělá potíže, činím tak již běžně), a jak dlouho nesmím křížit nohy(nohu přes nohu), nebo jestli toto platí již celoživotně? Děkuji za odpověď.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
vkládat klín mezi kolena je vhodné cca půl roku, ale poslední slovo v tomto má operatér. Nohu přes nohu nebudete křížit celoživotně.
S pozdravem Frána
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
ještě jedna otázka, co ohýbáte nad 90°?
S pozdravem Frána
Retro  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Že nesmím po TEP kyčle ohýbat nohu k trupu(např. při sedu) více než do prvého úhlu. Ale to už mě nyní po půl roce nedělá potíže, běžně si ohnutý např. zavazuji tkaničky a to bez úhony:-)

Reakce na Retro

Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Doporučuji v každém případě svoje chování předem všem ortopedickým pacientům dobře rozmyslet, hodně lidí přijde totiž k úrazu spontánně a to jen třeba tím, že ve vlastní vaně náhodně podklouznou nebo že při procházce v přírodě v lese zkoušejí vykonat svoji potřebu "na bobku" jako kdykoli předtím a dokonce fyzioterapeuti znají z Lázní Aurora i případ, že si jeden odoperovaný vášnivý sportovec na předplacené tělocvičně v Lázních Aurora zkoušel si zahrát 3 měsíce po TEP kyčle přátelský nohejbal... a asi tak 6 minut mu to docela dobře šlo...až si vyhodil kyčel z jamky při souboji u sítě... a "nahození zpět" se odehrávalo pod narkózou a s obrovskou bolestí a nejistotou, zda kloubní vazy budou i nadále dobře držet správnou funkci kyčelního kloubu.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí