TEP a infrasauna ...

TEP a infrasauna ...

joches  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Pět let mám TEP levé kyčle. Občas navštěvuji infrasaunu, po které jsem nikdy nepociťoval žádné potíže. Přesto se mi dostává rozporuplných informací o rizikovosti infrasauny v případě TEP, a to i z lékařských kruhů. Kde je pravda? Je infrasauna pro člověka s TEP skutečně nebezpečná? Pokud ano, tak v čem konkrétně?
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Maximálně , že by se vám TEP přehřála a dostala teplotu.
Klidně se saunujte.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Protože se mi v mailové schránce objevilo pár dotazů na toto téma , rozhodl jsem se odpověď updatovat.
Musel jsem si proto ke své nelibosti zopakovat fyziku. Jde především o schopnost tělesa absorbovat ( vstřebat teplo a pak ho vyzařovat ). Mluvíme o emisivitě tepelného záření.
Příznivá zpráva pro příznivce saunování. Kovy mají emisivitu velmi nízkou a tepelné záření je z velké části odraženo. Teplota TEP tedy samozřejmě nehrozí a v saunování problém nevidím . To se shoduje i s kontraindikačními informacemi v uživatelských manuálech, které jsem v rychlosti v angličtině vygooglil.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí