TEP - řízení, posed, podpatky

TEP - řízení, posed, podpatky

Hana P.  |  návštěvník
Dobrý den,

je mi 45 a před měsícem jsem podstoupila výměnu kyčle. Vzhledem k tomu, že jsem pracovně hodně na cestách, tak bych se chtěla zeptat, jaký vůz by byl pro mně vhodný z hlediska správné polohy při řízení. Případně jakou kancelářskou židli bych měla mít s ohledem na prodělanou operaci? Zároveň jsem se chtěla zeptat, za jak dlouho od operace mohu nosit obuv s podpatky (kolik cm max)?
Předem moc děkuji

Hana P.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Zásadně jen Audi A8 nebo Porsche Cayenne. Kancelářskou židli jen Spinalis nejvyšší řady. Podpatky výšky 5.42 cm za 43 dnů po operaci.
A teď vážně....Nepřeceňujte lékařskou vědu. Na všechny otázky neexistují exaktní odpovědi. Tím spíše, že každý člověk je jiný. Kyčli máte novou proto, abyste mohla vést plnohodnotný život bez omezení a bez zvláštních požadavků na vozy a židle....Čili klidně můžete jezdit na schůzky Fabíí a sedět na židli z IKEA. Jen musíte první 3 měsíce respektovat režimová opatření o poloze těla, končetin, úhlech posezu, které jste obdržela od fyzioterapeuta. Nové boty s podpatky si také kupovat nemusíte. To ale nevím, jestli je pro ženu dobrá nebo špatná zpráva.
Marika  |  návštěvník  |  Trencin
  • 10 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý deň, začiatkom mája (5.mesiac) ma čaká poúrazová výmena pravého bedrového kĺbu vo vojenskej nemocnici Ružomberok. Preto sa snažím získať čo najväčšie množstvo informácií o tejto náročnej operácii ako aj následnej rehabilitácii.
Vaša odpoveď pán doktor ma nielen pobavila, ale najmä ukľudnila v tom, že operáciou sa pacient dostane (veľmi tomu chcem veriť) späť do plnohodnotného života bez nejakých veľkých obmedzení v spôsobe života. Predpokadám však, že nejaká zmena predsa len nastane. A to v hlave :-) .... Teda že operovaný človek si bude viac dávať pozor (zvažovať výber), aký typ topánok dá na nohy (už len pohodlnejšie - avšak určite moderného vzhľadu) a hlavne sa snažiť - pokiaľ sa dá - predchádzať situáciám, kde by hrozil úraz (iné typy športu, pri turistike pozor na náročný terén a pod). No priznám sa, z operácie mám aj veľký STRACH. Ing. M.H., Trenčín

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí