Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Titanová nebo keramická náhrada? - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Titanová nebo keramická náhrada?

Titanová nebo keramická náhrada?

Denda  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám revmatoidní artritidu a artrozu kyčlí 3.st. V květnu jdu na operaci TEP. Lékařem mi byla doporučena náhrada - titan-polyetylén jako nejlkepší, ale zároveň stejný lékař doporučil mému známému se stejnou diagnozou jako nejlepší náhradu keramickou.Nevím co si mám o tom myslet. Jelikož jsem bývalá sportovkyně a všech aktivit se nechci vzdát, chci poradit která je opravdu lepší.Děkuji za odpověď
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Neuvádíte, kolik je Vám let,kolik vážíte a měříte, což jsou podstatné údaje. Jinak obě varianty jsou dobré (s drobnými rozdíly podle firem), může jít o naprosto stejně hodnotné implantáty.(pokud jste drobnější např., byla by vrstva keramiky tenká a tím je vyšší riziko jejího prasknutím což u polyetylenu není) Rozhodující pro Vás spíš je, aby Vás léčil ortoped, kterému věříte a který to umí ( a kterého se také můžete zeptat) na pracovišti pokud možno s minimem komplikací (např XXXXXXXXXXXXXXXXXXX). Uvědomte si prosím také, že lékař musí totiž rozhodovat(co vám naimplantuje) na základě ,mnoha faktorů, věk, zdravotní stav, váha, velikost jamky kyčelní a jeho osobní zkušenosti jsou jen naprosto základní z nich.
Denda  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za informaci.
Co se týče věku váhy a výšky jsou doplňující informace tyto:Výška-170cm, váha-58 kg,spíše drobnějších kostí, věk-44, zdrav.stav-revmatoidní artritida IV/B v současné době v remisi,ale se značně omezenou pohyblivostí.

Reakce na Denda

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Povaažoval jsem svoji odpověď za úplnou. takže znova. Na základě pár údajů bez komplexní znalosti pacienta, jeho nemoci a nejlépe opakovaného klin.vyšetření nelze věc nijak komentovat, natož rozhodnout.
Osobně neoficiálně jsem přesvědčen , že jde pro Vás o dobrou volbu. Každý pacient je přece jiný.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí