Lupání v kloubu po operaci TEP

Lupání v kloubu po operaci TEP

Péťa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, jsem 13 dnů po operaci TEP, obdržel jsem necementovanou náhradu, dle protokolu byla použita náhrada Duraloc + Corail, vše od DePuy.
Při chůzi (bez nášlapu) se mi občas stane, že v kloubu tak nějak lupne nebo něco jakoby přeskočí, nijak to nebolí ani nevadí ale já mám obavu zdali je to normální. Podle pooperačního RTG je prý vše v pořádku a postavení je dobré. Toto "lupání" se častěji dostavuje když při chůzi nohu pokládám na zem úplně volně, když nohu přendavám se zataženými svaly tak, že volně nevisí tak v ní většinou nelupne.
Moc se bojím zdali se nemohl kloub nebo jamka třeba nějak uvolnit a to nezpůsobuje to lupání.
Děkuji Petr
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
máte velice kvalitní endoprotézu. Po operaci se musí implantát nejprve vhojit, měkké tkáně zajizvit a upevnit postavení protézy. Pokud na RTG je vše OK, postupujte dle rady Vašich lékařů.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Péťa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji za odpověď,
tak už se to tak nějak samo zlepšilo, asi jsem se taky naučil mít při chůzi trochu svaly stažené a nenechat nohu volně viset. Chtěl bych se ale ještě něco zeptat. Lékař mi řekl že je vše OK a hlavně ať chodím bez nášlapu, že jinak prý bych si mohl ten inplantát víc zarazit do kosti. Je to opravdu možné že to tam teď tak málo drží, nebo mě jen chtěl postrašit ??
Moc děkuji za odpověď, Petr
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
u necementované náhrady je nutno počkat až do implantátu vrote kost. Já doporučuji chůzi s přikládáním, tedy ne chůzi se zátěží, ale jen s přiložením nohy na podložku, aby byl kontakt, později chůze s 30% zátěží atd...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
dimon  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
mam spejny problem jak pan nebo pani Peta lupne pri chuzi jen s uvolnenim svalu jsem 7 tydnu po operaci doktor rik zatezovat 20 kilo ale to mytet zaclo lupkat je to normalni?

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí